Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.06.2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją wzięcia udziału w spisie jest samospis internetowy.

Siechnice: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań to badanie, które przeprowadzane jest raz na około 10 lat. Ma na celu zgromadzenie danych demograficznych, społecznych czy zawodowych. Istotą badania jest możliwość analizy danych zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
 

Spis przez Internet

W spisie można wziąć udział nie wychodząc z domu. Szczegółowe informacje o samospisie internetowym dostępne są na stronie spis.gov.pl. Dla osób, które zdecydują się na udział w Narodowym Spisie przez Internet przygotowano loterię spisową. Informacje szczegółowe na ten temat znajdziemy pod adresem www.loteria.spis.gov.pl.
 

Tradycyjne metody - telefonicznie lub z rachmistrzem

Oprócz możliwości spisu internetowo możemy skorzystać z dwóch metod uzupełniających - spisu telefonicznego lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Na terenie Gminy Siechnice ruszyli już rachmistrzowie telefoniczni. Będą oni zbierali informacje od osób, które nie wypełniły formularza internetowego.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie będą dzwonić do nas z jednego z numerów: (22) 828 88 88 albo (22) 279 99 99. Ich wiarygodność można potwierdzić:

  • korzystając ze strony internetowej (www.spis.gov.pl, zakładka "Sprawdź rachmistrza", https://rachmistrz.stat.gov.pl),
  • dzwoniąc na numer infolinii: (22) 279 99 99.

Przy weryfikacji Rachmistrza należy podać jego imię i nazwisko oraz numer identyfikatora.


Zobacz też: