Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Cyklostrada Dolnośląska. Trwają konsultacje dotyczące tras rowerowych

Do 10 czerwca można zgłaszać uwagi do projektu "Koncepcja sieci głównych tras rowerowych województwa dolnośląskiego" opublikowanego przez zarząd województwa. Obejmuje on proponowane trasy dla rowerzystów w województwie dolnośląskim, które będą tworzyć oś Cyklostrady Dolnośląskiej. Cała sieć tras rowerowych ma mieć łączną długość 1800 km.

Siechnice: Cyklostrada Dolnośląska. Trwają konsultacje dotyczące tras rowerowych
fot. mapa: Geoportal Wrocław

Cyklostrada Dolnośląska dla mieszkańców i turystów

Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej to efekt 4-letnich prac planistycznych w oparciu o Dolnośląską Politykę Rowerową. Tworzona jest z myślą o turystyce rowerowej na Dolnym Śląsku, choć wielu mieszkańców dolnośląskich miejscowości będzie mogło z powodzeniem korzystać z oznaczonych ścieżek jako codziennej drogi do pracy czy szkoły. Projekt obejmie modernizację dotychczasowych szlaków rowerowych a także budowę nowych ścieżek. Dzięki utworzonej sieci szlaków dla miłośników dwóch kółek, z łatwością będzie można dojechać do okolicznych atrakcji turystycznych czy też dotrzeć do najważniejszych miast w regionie.
 

Zwiedzaj region na dwóch kołach

Ważnym krokiem w kierunku rozwoju i promocji turystyki rowerowej jest plan połączenia i zintegrowania tras wchodzących w skład Cyklostrady Dolnośląskiej ze szlakami rowerowymi znajdującymi się na terenie Niemiec i Czech. Pozwoli to na zaplanowanie zwiedzania nie tylko regionu, ale również zorganizowanie rowerowych wycieczek za granicę. Projekt zostanie sfinansowany z funduszy unijnych przy współudziale środków pochodzących z budżetów dolnośląskich samorządów.
 

Trwają konsultacje projektu

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zachęca wszystkich zainteresowanych do składania uwag do projektu. Propozycje korekt w przebiegu tras i innych zmian w projekcie można składać za pośrednictwem strony urzędu marszałkowskiego, mailowo na adres [email protected] oraz bezpośrednio przez Geoportal Dolnośląski, gdzie opublikowane są proponowane trasy wraz z ich dokładnym przebiegiem.