Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
10.10.2023

Stacja podwyższania ciśnienia wody ze zbiornikiem wody pitnej już działa

W minionym miesiącu zakończyły się prace budowlane na nowej stacji podwyższania ciśnienia wody. Zbiornik o pojemności ponad 300m3 ma pomóc zapewnić lepszą dostępność wody w okresie największego zużycia.

Siechnice: Stacja podwyższania ciśnienia wody ze zbiornikiem wody pitnej już działa

Jak podaje Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. obiekt już działa. Pod koniec września trwała procedura odbioru końcowego. Stacja podwyższania ciśnienia ulokowana jest przy rondzie przy ul. Jarzębinowej oraz Ciepłowniczej, za przedszkolem publicznym.

Urządzenia w obiekcie mają równoważyć ciśnienie wody w sieci. Dodatkowo w trakcie największych rozbiorów zbiornik o pojemności 300m3 ma dostarczyć do sieci dodatkową wodę pitną.

O inwestycji Zakład Gospodarki Komunalnej informował już w maju, gdy z uwagi na awarię u zewnętrznego dostawcy i rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego mieszkańcy skarżyli się na obniżone ciśnienie i braki wody. Zbiornik ma poprawić dostępność wody właśnie w takich sytuacjach.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach zaopatrza mieszkańców w wodę oraz zajmuje się odprowadzaniem ścieków. Siedziba ZGK mieści się w dawnym budynku Urzędu Gminy - przy ul. Żernickiej 17 w Świętej Katarzynie. Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: poniedziałek 7:30 - 13:30, wtorek, czwartek i piątek 9:00 - 15:00, środa 11:00 - 17:00.

  • Więcej
  • w kategorii inne