Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.08.2023

Energylandia – zabawa na najwyższym poziomie

Czasem każdemu potrzebny jest reset. Od codzienności, obowiązków i ciągłej gonitwy. Wyjazd weekendowy czy kilka dni urlopu to przerwy, które pozwalają wrócić do równowagi. Gdzie pojechać, jak najlepiej spędzić ten czas? Doskonałym rozwiązaniem jest przynajmniej częściowe przeznaczenie go na rozrywkę i zabawę, które pozwalają zapomnieć o codziennej rutynie. A jeśli zabawa, to nie ma na nią lepszego miejsca niż Energylandia w Zatorze.

Siechnice: Energylandia – zabawa na najwyższym poziomie

Rozrywka dla całej rodziny

Energylandia często kojarzona jest przede wszystkim z roller coasterami i innymi atrakcjami ekstremalnymi. Jest w tym sporo prawdy, bo to Park Roller Coasterów nr 1 w Europie. Można tu doświadczyć przejazdu na najwyższych i najszybszych kolejkach w Polsce, a w wielu przypadkach także w Europie, a nawet na świecie. Dzięki roller coasterom takim jak Mega Coaster Hyperion, wooden coaster Zadra, Abyssus, Mayan czy Formuła Energylandia jest znana wszystkim miłośnikom adrenaliny i mocnych wrażeń.

Jednak na atrakcjach ekstremalnych świat Energylandii się nie kończy. To także, a może przede wszystkim, rodzinny Park Rozrywki z atrakcjami, które są odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowano aż dwie strefy — Bajkolandię i Strefę Familijną. Znajdują się w nich karuzele, kolejki, autodromy i inne rozrywki, które swoją prędkością i wysokością, a także stylistyką, najlepiej wpasowują się w dziecięcy świat. Atrakcje rodzinne można też znaleźć w innych strefach, jak Aqualantis czy Smoczy Gród. Latem zaś na rodzinny wypoczynek nad wodą zaprasza Water Park, największy w Polsce odkryty park wodny.

Energylandia – zaplanuj wyjazd do krainy zabawy

W Energylandii każdy niezależnie od wieku znajdzie atrakcje dla siebie. Nie oznacza to jednak, że wystarczy przyjechać i zdać się na żywioł. Teren jest ogromny, a atrakcji ponad 120, co sprawia, że w pierwszej chwili można być oszołomionym. Dlatego warto zapoznać się z układem Parku Rozrywki i jego atrakcjami wcześniej oraz wybrać te, na których najbardziej nam zależy. Z najbardziej obleganych atrakcji, głównie roller coasterów można w ramach biletu skorzystać bez kolejek, używając opcji fast track. Dzięki rezerwacji wejścia na konkretną godzinę nie trzeba stać w kolejce, a wystarczy podejść bezpośrednio do wejścia.

Przez długie godziny otwarcia Energylandia jest opcją na spędzenie całego dnia na nieskrępowanej zabawie. Dzięki temu łatwiej zaplanować pobyt i wykorzystać bilet w pełni. Nie trzeba się też martwić o posiłki, ponieważ na terenie Parku działa kilkadziesiąt restauracji, barów i stoisk gastronomicznych, oferujących zarówno tradycyjne obiady, jak i potrawy z różnych stron świata, przekąski oraz słodycze i napoje.

Pobyt w Energylandii warto, szczególnie latem, przedłużyć do dwóch dni. Można wówczas rozplanować czas między roller coastery, karuzele i inne atrakcje naziemne oraz Water Park z jego basenami i zjeżdżalniami. Organizacja dwudniowego pobytu w Parku jest tym łatwiejsza, że nieopodal znajduje się kompleks Western Camp (WesternCamp.pl) oferujący komfortowe możliwości noclegów w klimacie rodem z Dzikiego Zachodu.

Artykuł zewnętrzny

  • Więcej
  • w kategorii inne