Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.09.2021

Spotkanie z Haliną Trojanowską, autorką książki "Przenikanie"

Sto historii na stulecie we wspomnieniach mieszkańców i miłośników gmin Czernica, Siechnice i Długołęka 1918 -2021 - to podtytuł książki autorstwa Haliny Trojanowskiej. Spisane relacje osób związanych z lokalną społecznością to nie tylko część historii, to także doświadczenia dające naukę na przyszłość.

Siechnice: Spotkanie z Haliną Trojanowską, autorką książki

Spotkanie autorskie z Haliną Trojanowską odbędzie się w MBP w Siechnicach w czwartek, 30 września o godzinie 17:00. Podczas wydarzenia poznamy kulisy powstawania książki. Na uczestników czekać będzie słodka niespodzianka. Wstęp wolny.

Halina Trojanowska jest mieszkanką Czernicy. Książka "Przenikanie" to ponad sześćset stron, na których uwiecznione są historie mieszkańców gminy Czernica i okolic. Wydawcą pozycji jest stowarzyszenie "Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego Łan i Czernicy".

Książki dotyczące lokalnej społeczności to opis historii dziejącej się najbliżej nas. W serwisie pisaliśmy m.in. o albumie fotograficznym "Siechnice wczoraj i dziś", książkach "Wielka Powódź – Siechnice 1997" oraz "Siechnice – Rodowód miasta".