Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.09.2021

Biblioteka w Siechnicach: Konkurs filmowy - wygraj wycieczkę na plan zdjęciowy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zachęca do udziału w konkursie z okazji urodzin jednego z najbardziej znanych detektywów w literaturze dziecięcej - Kallego Blomkvista. Nakręć film, weź udział w konkursie i zawalcz o cenne nagrody.

Celem konkursu jest zapoznanie młodych czytelników z książkami, których bohaterem jest detektyw Kalle Blomkvistaten - niezwykle dociekliwy i sprytny chłopiec oraz jego przyjaciele.

Aby zgłosić się do konkursu należy:

  • nakręcić 5 minutowy film, który inspirowany jest przygodami znanego Detektywa,
  • wstawić go na YouTube (może to być także film niepubliczny),
  • przynieść wypełnione zgłoszenie (formularz zgłoszeniowy) do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siechnicach do 25 października 2021 roku,
  • wysłać link do filmu na adres [email protected]

Do drugiego, ogólnopolskiego etapu przejdą trzy filmy, które wybrane zostaną przez siechnicką bibliotekę do 15 listopada 2021 roku. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 6 grudnia 2021 roku. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka na plan filmowy oraz audiobooki Wydawnictwa Jung-off-ska.

Nakręcony film może być:

  • adaptacją jednej ze scen przygód Detektywa Blomkvista z trzech części ("Detektyw Blomkvist", "Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie" czy też "Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży"),
  • zapowiedzią kolejnej części zawierającej istotne zdarzenia i bohaterów z wybranej części,
  • rodzajem zachęcenia do poznania przygód postaci, który zapowiadać będzie klimat opowieści.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Jung-off-ska, a siechnicka biblioteka jest jego Ambasadorem. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie na stronie siechnickiej biblioteki.