Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.10.2021

Noc Bibliotek 2021 w Siechnicach: Spotkania autorskie, wystawy, atrakcje dla dzieci

Przed nami kolejna Noc Bibliotek. Pod hasłem "Czytanie wzmacnia" setki bibliotek w Polsce przygotowało specjalne atrakcje dla czytelników. Jak co roku w akcję włączają się placówki z gminy Siechnice. Spotkania autorskie, wystawy, akcje tematyczne, warsztaty - zobacz jakie ciekawe wydarzenia czekają na nas w nadchodzący weekend.

Siechnice: Noc Bibliotek 2021 w Siechnicach: Spotkania autorskie, wystawy, atrakcje dla dzieci

To już VII wydanie ogólnopolskiej akcji. Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę, 9 października. Biblioteki w Siechnicach, Świętej Katarzynie, Radwanicach, Groblicach i Kotowicach zapraszają w godzinach 18:00 - 22:00.
 

Noc Bibliotek w Siechnicach

W Siechnicach w bibliotece dla dorosłych odbędą się spotkania autorskie - z Adrianem Kwiatkowskim i Andrzejem Konefałem. To doskonała okazja do poznania twórców i ich książek.

Adrian Kwiatkowski, mieszkaniec Siechnic, pasjonuje się historią średniowiecza oraz literaturą sensacyjną. Jego zainteresowania znalazły odbicie w twórczości - debiutancka powieść "Przykazania grzeszników" to pełna zagadek i nieprzewidzianych zwrotów akcji podróż po francuskich prowincjach wieków średnich.

Czarownice, czarna śmierć, inkwizycja i szafot – oto codzienność średniowiecza. Kiedy Damien LeBrun zabija inkwizytora, ściąga na siebie gniew Kościoła, w tym najbardziej bezwzględnego z przedstawicieli Świętego Oficjum, Jacques'a Begreona. Kto zwycięży w tym starciu? Jakie tajemnice skrywa Bastian z Nimes, wikariusz wielkiego gubernatora, i wreszcie, kim jest przepiękna Veronica?

Warto zaznaczyć, że autor zadeklarował przekazanie połowy zysków ze sprzedaży książki "Przykazania grzeszników" na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Drugi z zaproszonych pisarzy Andrzej Konefał jest fanem literatury grozy. Jego powieść "Nimfa" to połączenie fantasy i science fiction.

Katarzyna Mariańska traci w wypadku ukochanego syna Kubusia. Nie może dojść do siebie po jego stracie. Pewnego dnia zrozpaczona kobieta postanawia pożegnać się z dzieckiem w miejscu wypadku. W trakcie przygotowań do wyjazdu wchodzi głębiej do szafy… i budzi się w zupełnie innym miejscu. Pamięta, kim jest, ale nie wie, kim jest dziewczynka, która mówi do niej „mamo”, ani Dawid, który mieni się jej mężem. Wydarzenia zaczynają toczyć się wartko, a Katarzyna powoli zaczyna podejrzewać, że ona to nie ona. Kim więc jest? Dlaczego zna się na broni? I czy Kubuś na pewno zginął?

Oczywiście w tym dniu nie może zabraknąć atrakcji dla dzieci. Organizatorzy przygotowali m.in. zagadki, zabawy i zadania literacko-plastyczne. Pod okiem animatorów dzieci będą mogły spędzić wesoło czas łącząc zabawę z nauką.
 

Noc Bibliotek w Gminie Siechnice

W akcji biorą udział również biblioteki w Radwanicach, Świętej Katarzynie, Groblicach i Kotowicach. Każda z placówek przygotowała atrakcje dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. W Radwanicach będziemy mogli zobaczyć wystawę "Z książką na wesoło" i przeczytać wspólnie książkę Marcina Barana "Lem i zagadki kosmosu". Biblioteka w Groblicach zmieni się natomiast w stację kosmiczną. Tam również obejrzymy wystawę "Wschody Słońca" autorstwa Jakuba i Witolda Mazurów. W Kotowicach oprócz atrakcji związanych z książkami biblioteka zaprasza na warsztaty jesiennych lampionów.
 

Projekcja filmu Operacja Człowiek w czerni

W ramach akcji Noc Bibliotek odbędą się również projekcje filmu dla dzieci "Operacja Człowiek w czerni". Obraz jest ekranizacją popularnej serii książek "Biuro Detektywistyczne nr 2". Projekcje odbędą się w piątek (w Siechnicach i Świętej Katarzynie) oraz w sobotę (w Groblicach i Kotowicach) o godzinie 18:30.