Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.09.2021

Poznaj powiat wrocławski grając w wirtualny escape room!

Czy wiesz, w którym miejscu znajdują się Wieże Bismarcka albo tajemniczy Pałac w Piotrówku? Znasz tajemnicę pomnika w Tyńcu nad Ślezą? Dzieje którego naukowca związane są z podwrocławską Żórawiną? Jakie tajemnice kryje w sobie niezwykła góra Ślęża?

Siechnice: Poznaj powiat wrocławski grając w wirtualny escape room!

Dzięki interesującemu projektowi wrocławskiego Stowarzyszenia Aquila, od niedawna można zagrać w wirtualną grę typu escape room, podczas której uczestnik wciela się w rolę niezwykłego eksploratora tajemnic powiatu wrocławskiego. Wydawać się może, że "escape room’y" (czyli pokoje, z których wydostać się można jedynie po rozwikłaniu wszystkich zagadek) nie sprawdzą się w Internecie... nic bardziej mylnego, a udowadnia to opisywany projekt osadzony w powiecie wrocławskim!

Początek rozgrywki jest bardzo niewinny, poszukiwacz zamierza dotrzeć samochodem nad Zalew Mietkowski... niestety bezskutecznie. Auto się psuje, a wolne kilka godzin pozwala na przeszukanie okolicy, a dokładnie Pałacu w Piotrówku. Odnaleziona zostaje niezwykła mapa oraz, tajemniczy notes, dzięki któremu wyruszamy na poszukiwania i poznajemy zachwycające historie i krajobrazy powiatu wrocławskiego. Podczas przygody rozwiązujemy zagadki, łamiemy szyfry oraz wędrujemy po niezwykłych zakątkach powiatu.

Zachęcamy wszystkich do wyruszenia w przygodę i sprawdzenie swojej wiedzy o powiecie! W grę można zagrać pod TYM LINKIEM.

Gra powstała w ramach zadania publicznego pn. "Poznaj powiat i rozwiąż zagadkę - stworzenie wirtualnego escape roomu" finansowanego ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.