Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.11.2017

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Romanem: Wielka Powódź – Siechnice 1997

Zachęcamy do udziału w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Romanem w związku z  wydaniem książki "Wielka Powódź - Siechnice 1997". Publikacja z jednej strony przypomina dramatyczne wydarzenia sprzed dwudziestu lat. Z drugiej strony pokazuje potencjał siechnickiej społeczności, która nie poprzestała jedynie na odbudowie zniszczeń - kształtując miasto jakie znamy dziś.

Siechnice: Spotkanie autorskie z Grzegorzem Romanem: Wielka Powódź – Siechnice 1997

Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek, 1 grudnia 2017 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach. 

Siechnice 2017 roku to dynamicznie rozwijające się miasto. Miasto, które w ostatnim dziesięcioleciu podwoiło liczbę swoich mieszkańców. Uzyskało status siedziby gminy. Zanotowało bezprzykładny rozwój przestrzenny. „Dorobiło się” rynku z ratuszem, strefy gospodarczej oraz ponad dwóch tysięcy nowych mieszkań.

W końcu 1997 roku sytuacja Siechnic wyglądała zgoła inaczej. Wydawało się, że miejscowość, mimo niedawno uzyskanego miejskiego statusu, będzie pogrążać się w stagnacji i marazmie – boleśnie doświadczona upadkiem socjalistycznej gospodarki, zacofana infrastrukturalnie, potwornie spustoszona powodzią.  

Tytuł pracy – Wielka powódź – Siechnice 1997 – nawiązuje do znaczenia, jakie wydarzenie to odegrało w dziejach współczesnych Siechnic. Katastrofalna powódź, jak się okazało, stała się katalizatorem dalszego rozwoju miasta. 

pisze Grzegorz Roman