Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
11.10.2021

Przyroda Doliny Odry - zaproszenie na spotkanie

Centrum Kultury w Siechnicach, organizacja ekologiczna "Aktywni z natury" oraz Klub Przyrodników zapraszają na spotkanie z Andrzejem Ruszlewiczem i Wojciechem Lewandowskim. Tematem spotkania będzie przyroda Doliny Odry.

Siechnice: Przyroda Doliny Odry - zaproszenie na spotkanie

Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 października 2021 roku o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Siechnicach przy ul. Fabrycznej 15. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie skupione będzie wokół Odry i jej przyrody w okolicach Wrocławia i Siechnic. Poznamy odpowiedź na pytanie co jest niezwykłego w "naszej" rzece w skali regionu i Europy. Na wydarzenie Organizatorzy zapraszają przyrodników, rowerzystów, wędkarzy oraz wszystkich Mieszkańców zainteresowanych tematyką.

A jest co podziwiać, bo wśród odrzańskich starorzeczy, bagien i lasów łęgowych na samym obszarze projektowanego Parku Krajobrazowego Doliny Odry występuje ponad 1000 gatunków roślin, prawie 200 gatunków ptaków, z których ok. 150 spędza tutaj sezon lęgowy, i niemal 300 gatunków kręgowców. Można tu więc spotkać m.in. orły bieliki, bociany czarne, zimorodki i żurawie, ale i natknąć się na okazy rzadkiego kruszczyka połabskiego, dziko rosnące konwalie majowe bądź też inne rośliny chronione – paprotkę zwyczajną, wiciokrzew pomorski i lilię złotogłów.

za: dolnyslask.travel/regiony/dolina-odry