Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.02.2024

Sztuczna inteligencja - czy należy jej się bać? Spotkanie w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zaprasza na spotkanie "Sztuczna inteligencja - czy należy jej się bać?". Wstęp jest bezpłatny.

Siechnice: Sztuczna inteligencja - czy należy jej się bać? Spotkanie w MBP

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego 2024 roku o godz. 18:15 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach, przy ul. Fabrycznej 15.

W spotkaniu weźmie udział Pani Doktor Justyna Arendarska, która jest wykładowczynią Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się m.in. komunikowaniem politycznym, społecznym oraz uczy skutecznej komunikacji i jak działają media masowe.

Sztuczna inteligencja. Czym jest? Czy należy jej się bać?

Sztuczna inteligencja (AI) to symulacja ludzkiej inteligencji w maszynach, które są zaprogramowane, aby myśleć jak ludzie i naśladować ich działania. Termin ten może być również stosowany do każdej maszyny, która wykazuje cechy kojarzone z ludzkim umysłem, takie jak uczenie się i rozwiązywanie problemów. Technologia AI opiera się na różnych dyscyplinach, w tym informatyce, psychologii, lingwistyce, filozofii i neuronauce.

Systemy AI są zaprojektowane do wykonywania zadań, które zwykle wymagałyby ludzkiej inteligencji, takich jak rozpoznawanie mowy, podejmowanie decyzji, tłumaczenie języków i identyfikowanie wzorców lub obiektów na obrazach.

Jej rozwój i wpływ na różne branże wzbudza wiele pytań, niepewności i obaw o to, jak będzie wyglądać nasza przyszłość. Pojawiają się również pytania o rolę człowieka w świecie. Na wiele z pytań i wątpliwości postara się odpowiedzieć Gość wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny.