Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.03.2024

Dzieci z SP2 w Siechnicach podbijają światową scenę kreatywności: Zbiórka na finał Olimpiady w USA

Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach może być dumna ze swoich uczniów, którzy nie tylko odnoszą sukcesy w nauce, ale także w kreatywnych wyzwaniach na międzynarodowej scenie. Teraz mają szansę na udział w finale konkursu w Stanach Zjednoczonych. Ich wysiłek, determinacja i talent nie może się zmarnować. Zobacz jak możemy pomóc uczniom SP2 w osiągnięciu celu i spełnieniu marzenia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach wzięli udział w eliminacjach do Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności "Destination ImagiNation". Po wielomiesięcznych przygotowaniach pojechali na trzydniowe wyzwanie do Warszawy. Pracowali ciężko, ale także świetnie się bawili, bo to było ich główne założenie.

Ekipa "Hedgehogs" - dziewięciolatków z SP2 spisała się fantastycznie i zdobyła pierwsze miejsce. Teraz dzieci mają szansę na wzięcie udziału w finale tej olimpiady, który odbędzie się w Kansas City w USA między 20 a 25 maja!

Jest to niepowtarzalna okazja dla dzieci, aby pokazać efekty swojej pracy, rywalizować z drużynami z całego świata i nawiązać międzynarodowe kontakty. To po prostu możliwość przeżycia przygody życia.

Niestety koszty takiego wyjazdu są bardzo wysokie. Stąd inicjatywa rodziców zwycięzców, by założyć zbiórkę i znaleźć każdą możliwą drogę, aby pomóc dzieciom w spełnieniu ich marzeń. Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest bezcenne, bo cel to 100 000 zł.

Aby przyłączyć się do zbiórki "Światowa Olimpiada Kreatywności - wyjazd Dzieci z SP 2 Siechnice do Kansas City w USA" kliknij tutaj!

Poniżej film promujący jedną z poprzednich edycji olimpiady: