Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 11-05-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.01.2020

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Siechnicach

Od 2016 roku na terenie Polski działa system darmowej pomocy prawnej. W skład systemu wchodzą: nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacja. W gminie Siechnice porady prawne możemy uzyskać w dwóch punktach.

Siechnice: Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Siechnicach

W ramach darmowej pomocy prawnej możemy uzyskać informacje dotyczące etapu postępowania przedsądowego z prawa cywilnego, karnego, spraw rodzinnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, prawa pracy oraz przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Porady udzielane są również w zakresie prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady i która złoży stosowne oświadczenie. Porady udzielane są w punkcie - nie przewiduje się konsultacji telefonicznych.
 

Jak skorzystać z porady prawnej?

Aby skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej należy wcześniej zapisać się na konsultacje:

  • telefonicznie, pod centralnym numerem telefonu (71) 722 17 05, lub pod numerem telefonu wybranego punktu,
  • osobiście w punkcie pomocy,
  • wysyłając e-mail na centralny adres [email protected], lub na adres wybranego punktu.

W Gminie Siechnice działają dwa punkty pomocy prawnej.

Punkt pomocy prawnej w Siechnicach, w Szkole Podstawowej nr 2, ul. Ks. Anny z Przemyślidów 6, 55-011 Siechnice, pokój 15., czynny w środy i piątki w godzinach 14.00 – 18.00, email: [email protected], tel. 71 786 09 86.

Punkt pomocy prawnej w Św. Katarzynie, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Żernicka 17, 55-011 Św. Katarzyna, pokój 117, I piętro, czynny we wtorki w godzinach 14.00 – 18.00, email: [email protected], tel. 71 311 39 68.

Punkty prowadzi Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój" z siedzibą w Górze.

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej, realizowane przez Powiat Wrocławski i finansowane z budżetu państwa.

Więcej informacji można uzyskać w serwisie Ministerstwa Sprawiedliwości: https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl

Wczytuję komentarze...