Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.12.2019

Tymek z Siechnic walczy o zdrowie i normalne życie

Walka o życie i zdrowie chłopca trwa od urodzenia. U Tymka zdiagnozowano zespół Goldenhara. Całkowity brak ucha i przewodu słuchowego utrudnia dziecku normalne funkcjonowanie i rozwój. Chłopiec cierpi również na chorobę Von Willebranda powodującą częste krwotoki. Zachęcamy do wsparcia rodziny w walce o zdrowie chłopca - zobacz jak możesz pomóc.

Siechnice: Tymek z Siechnic walczy o zdrowie i normalne życie

  Chłopiec po urodzeniu od razu trafił na OIOM gdzie zaczęła się walka o jego życie. Nie mogłam go przytulic, dotknąć nawet otworzyć inkubatora mogłam tylko patrzeć... od początku uważam, że Tymek to wielki cud. Udało się, wychodzimy do domu, przerażeni ale szczęśliwi - pisze mama.

  U chłopca zdiagnozowano zespół Goldenhara. Jest to zespół wrodzonych wad rozwojowych, który pojawia się już w chwili urodzenia. W wyniku wady Tymek nie ma ucha i przewodu słuchowego, co utrudnia prawidłowy rozwój dziecka. Jest to problem, który może również spowodować trudności w odnalezieniu się wśród rówieśników i w społeczeństwie.

  Później u Tymka wykryto kolejną chorobę o charakterze genetycznym - chorobę von Willebranda. Schorzenie powoduje problemy z krzepnięciem krwi i krwotoki pojawiające się bez wyraźnej przyczyny.

  Leczenie jest bardzo kosztowne. Użytkowanie implantu Adhear to ponad 500 zł miesięcznie. Sam implant kosztuje 11 tys.

  Zbieramy na operację odtworzenia ucha oraz wszczepienie implantu Baha zakotwiczonego w kości. Liczyliśmy na wsparcie NFZ niestety odmówiono nam pomocy, całą operację musimy sfinansować sami.

  Od zawsze ciężko pracuję, wszystkim pomagam ale dziś to ja muszę prosić o pomoc z góry dziękujemy za każda najmniejsza wpłatę...

  DZIĘKUJEMY

  W tym roku, 13 grudnia Tymek skończył 3 latka.
   

  Jak możemy wesprzeć Tymka w walce o zdrowie?

  • Biorąc udział w zbiórce w serwisie Zrzutka.pl, link: https://zrzutka.pl/5w963s.
  • Przekazując 1% podatku
   Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą",
   Numer KRS: 0000037904,
   Cel szczegółowy: 31950 Żygadło Tymoteusz.
  • Udostępniając informację wśród znajomych.
    
  Wczytuję komentarze...