Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak dobrać najlepszy dla nas kredyt hipoteczny?

Kupno mieszkania lub domu zazwyczaj wiąże się ze względnie wysokimi kosztami. Trudno jednak zaprzeczyć faktowi, że stanowi ono ogromną inwestycję, która może zwracać się latami, nie tylko nam, ale także naszym dzieciom. W obecnym czasie niewiele rodzin posiada w gotówce środki wystarczające na zakup własnych czterech ścian. Prowadzone niedawno badania pokazują, że coraz częściej wybieraną przez Polaków alternatywą jest kredyt hipoteczny.

Siechnice: Jak dobrać najlepszy dla nas kredyt hipoteczny?

Kredyt mieszkaniowy przez Internet - jak złożyć wniosek?

Kredyt hipoteczny zyskuje na popularności ze względu na swoje przystosowanie do wymagań współczesnego konsumenta. Kredyt mieszkaniowy przez Internet jest obecnie częściej wybieraną przez Klientów opcją niż to było jeszcze kilka lat temu. Miało wpływ na to przede wszystkim nastawienia konsumentów do bezpieczeństwa w sieci, wygody zawarcia umowy kredytu online i sam wzrost popytu na usługi kredytowe. Złożenie wniosku o pożyczkę mieszkaniową jest niebywale proste i zaadaptowane do indywidualnych zdolności Klienta do korzystania z usług przez Internet. Formularz ma z reguły intuicyjną konstrukcję, wszelkie niezbędne informacje można podać szybko i łatwo, zaś sam wniosek jest tak ułożony, by nie budził jakichkolwiek wątpliwości co do jego treści czy formy.

Obecnie w sieci funkcjonuje cały szereg portali i platform, gdzie nie tylko jesteśmy w stanie dobrać najlepszą dla siebie ofertę kredytu hipotecznego, lecz także porównywać ze sobą propozycje poszczególnych banków. Dobrym przykładem profesjonalnej platformy tego typu jest porównywarka kredytowa Direct.money.pl. W zależności od naszych preferencji i oczekiwań względem samej pożyczki, system przedstawi nam ofertę najlepiej do nas dopasowaną, której zapisy pojawią się następnie w formalnej umowie kredytowej. 
 

Na co zwrócić uwagę podczas zawierania umowy kredytu?

Udzielenie kredytu powiązane jest z odpowiednimi ścisłymi procedurami, które mają na celu gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji zarówno Klienta, co samego kredytobiorcy. Pożyczka bankowa jest inwestycją tak konsumentów, jak i instytucji bankowej, toteż obydwie strony powinny mieć świadomość odpowiedzialności zawarcia umowy tego rodzaju. Od banku wymaga się zapewnienia maksimum bezpieczeństwa i legalności procesu, zaś w przypadku kredytobiorcy liczy się ogólnie rozumiane zaufanie, jakim obdarza go podmiot udzielający kredytu. Z kredytu hipotecznego mogą korzystać osoby potrafiące klarownie i wiarygodnie udokumentować swoje stałe dochody, a także charakteryzujące się dobrą zdolnością kredytową. Chociaż stopień uwagi przeznaczanej do tych kwestii jest indywidualny dla każdego banku z osobna, bez tych dwóch narzędzi udzielenie kredytu może być procesem trudniejszym do realizacji.
 

Kredyt hipoteczny a rzeczywista roczna stopa oprocentowania

W przypadku kredytu hipotecznego istotny jest element, jakim jest roczna stopa oprocentowania RRSO. Całkowita kwota kredytu to ważny wskaźnik, na który składa się RRSO, oprocentowanie kredytu oraz określone w umowie prowizje bądź oprocentowania rat. Całkowity koszt kredytu z zasady wynosi zatem więcej niż sama kwota użyczona Klientowi. Nie jest to w żadnym razie oszustwo czy próba wyłudzenia ze strony instytucji bankowej. Kredyt jest przede wszystkim inwestycją dwustronną, na której zyskuje sam konsument, jak i zarabia kredytodawca. Aby otrzymać kredyt hipoteczny, po naszej stronie leży misja, by bank przekonać, że jesteśmy wypłacalni i rentowni.

Spłatę kredytu mieszkaniowego możemy rozłożyć na raty właściwej wysokości i z odpowiednim oprocentowaniem. W sytuacji zaciągnięcia pożyczki hipotecznej przy wyborze konkretnej oferty istotne jest, jaka jest liczba tych rat, ich wysokość oraz oprocentowanie.