Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2021
Pomysł na prezent - mapa gwiazd
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.01.2020

Charytatywny koncert kolęd dla Michała Cymermana

Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod batutą Małgorzaty Sapiechy-Muzioł oraz Stowarzyszenie Kilometry Pomocy zapraszają na charytatywny koncert kolęd dla Michała Cymermana. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy oraz kiermasz ciast.

Siechnice: Charytatywny koncert kolęd dla Michała Cymermana

Chłopiec choruje na DMD - Dystrofię Mięśniową Duchenne’a. Jest to bardzo rzadka, nieuleczalna choroba genetyczna, która polega na postępującym i nieodwracalnym zaniku mięśni. Uniemożliwia on najpierw poruszanie, potem oddychanie, a ostatecznie także pracę serca. Jedyną skuteczną metodą walki z tą chorobą jest systematyczna rehabilitacja oraz leczenie sterydami, które spowalniają jej rozwój.

Michał interesuje piłką nożną. W 2015 roku dzięki Fundacji "Mam marzenie" mógł spotkać się ze swoją ulubioną drużyną FC Barceloną na sławnym Camp Nou.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia 2020 roku o godz. 18:30 w Auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach przy ul. Księżnej Anny z Przemyślidów 6. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Po nim będzie możliwość przekazania datków do oznaczonych puszek. Odbędzie się także kiermasz ciast.

Zbiórka na leczenie i rehabilitację Michała prowadzona jest pod adresem: https://zrzutka.pl/tbdtjf.

Można również wpłacać pieniądze na konto Fundacji "Parent Project Muscular Dystrophy" z dopiskiem "Dla Michała Cymerman" na numer 92 2130 0004 2001 0483 1491 0001 lub przekazać 1% podatku (cel: Dla Michała Cymerman, KRS: 0000325747).

Plakat promujący koncert prezentujemy poniżej:

fot. https://www.facebook.com/achpwr

Wczytuję komentarze...