Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-04-2021
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.02.2020

Program Czyste Powietrze - informacje

Żyjemy w czasach, w których musimy zmagać się z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska. Jednak najważniejsze, żebyśmy nie pozostali biernymi w tej sytuacji i nie przyczyniali się do zwiększania zanieczyszczenia powietrza. Z tą myślą powstał rządowy program, który ma na celu zapewnienie nam dostępu do lepszych warunków życia.

Siechnice: Program Czyste Powietrze - informacje
fot. mat. promocyjne programu "Czyste powietrze"

Program "Czyste Powietrze" walką o dobre warunki życia dla nas i naszych dzieci

Zamysłem powstania tego programu jest poprawa efektywności energetycznej, co dla nas przełoży się na nic innego jak na oszczędność. Kiedy ciepło jakiego potrzebujemy do utrzymania właściwej temperatury w naszym domu emitowane jest przez energooszczędny piec, widzimy różnicę podczas dokonywania opłat za ogrzewanie - są one znacznie niższe, a do tego działamy ekologicznie.
 

Nowoczesny znaczy oszczędny i ekologiczny

Zamontowanie w domu nowoczesnego systemu ogrzewania centralnego przyczyni się do zmniejszenia emisji pyłów oraz innych trujących substancji, jakie emitują domy jednorodzinne. Dlatego państwo umożliwia skorzystanie z dotacji, pożyczki lub z połączenia obu tych form pomocy, które mają na celu sfinansowanie wymiany starych kotłów i pieców na nowe oraz termomodernizację zabudowań jednorodzinnych.
 

Kto może skorzystać?

Program ten ma na celu pomoc osobom fizycznym, które mają domy jednorodzinne albo wydzielonej z niego części, kiedy posiadają do niego wyodrębnioną księgę wieczystą. Programem tym mogą zostać objęte także osoby, które posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego.

Nie pozostańmy obojętni na zanieczyszczenia. Dokonując termoizolacji swojego domu oraz wymieniając piec na nowy płacimy niższe rachunki, a do tego fundujemy sobie i naszym najbliższym troszkę więcej "Czystego Powietrza".


Realizatorem programu w Gminie Siechnice jest Urząd Miejski i to tam powinniśmy się udać w celu uzyskania pomocy. Więcej informacji dostępnych jest również na stronie: https://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze.

Zobacz też: Alert smogowy, czyli stan jakości powietrza w naszym otoczeniu

Wczytuję komentarze...