Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.03.2023

Pogotowie Prawne. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnika

Fundacja Dignum kontynuuje projekt "Pogotowie Prawne" w Powiecie Wrocławskim, który ma na celu udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców. Kto może skorzystać z pomocy? Jak uzyskać wsparcie?

Siechnice: Pogotowie Prawne. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnika

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami, osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej oraz dla osób, które nie mają możliwości korzystania z usług on-line oferowanych przez sądy, urzędy i instytucje administracji.

Osoby te mogą zadzwonić pod numer 781 268 470, aby zgłosić swoje problemy w różnych obszarach - np. zadłużeniem, problem z otrzymaniem pomocy socjalnej w postaci należnych rent i zasiłków, z uzyskaniem praw do zajmowanego mieszkania, przywróceniem orzeczeń o niepełnosprawności, otrzymaniem świadczeń dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, zgłoszeniem się do instytucji pomocowych, np. ubezpieczenia.

Projekt finansowany jest przez Zarząd Powiatu Wrocławskiego, a jego celem jest zapewnienie równego dostępu do usług prawnych dla osób, które mają trudności w uzyskaniu pomocy prawnej w inny sposób. Dzięki takiemu wsparciu osoby potrzebujące mogą liczyć na fachową i bezpłatną pomoc w rozwiązywaniu swoich problemów.