Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
3.11.2023

Obchody Święta Niepodległości. Uroczystości, koncert i bieg. Zobacz program

Poznaliśmy program siechnickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Oprócz wspólnego odśpiewania hymnu i pieśni patriotycznych, przemarszu i mszy świętej zaplanowano koncert oraz bieg. Zobacz szczegóły wydarzenia.

Jak co roku, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce i nie tylko organizowane są uroczystości upamiętniające ten dzień.

W Siechnicach oficjalnie uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:45 przed ratuszem. Mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz lokalnych odśpiewają hymn i pieśni patriotyczne. Później w asyście orkiestry Hanys Band nastąpi przemarsz do kościoła, gdzie o 12:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.

O godzinie 13:30 w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Siechnicach odbędzie się koncert patriotyczny "Dla Niepodległej" w wykonaniu artystów Operetki Wrocławskiej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wcześniej, o godzinie 10:00 Miejski Klub Sportowy zaprasza na "Bieg z okazji Dnia Niepodległości". Ta sportowa cześć odbędzie się przy terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 2.

Zobacz też: Fotorelacja z Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w gminie Siechnice (2019 r.)

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowa i doniosła uroczystość obchodzona w Polsce każdego roku 11 listopada. To dzień, który upamiętnia moment odzyskania niepodległości przez nasz kraj po 123 latach zaborów. To także okazja do wspólnego świętowania i manifestacji patriotyzmu.

Święto to ma korzenie historyczne, sięgające 1918 roku, kiedy to Polska odzyskała niepodległość po zakończeniu I wojny światowej. To wyjątkowy moment, który przypomina nam o długiej i trudnej drodze, jaką przeszliśmy jako naród, by odzyskać suwerenność.

Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości organizowane są liczne uroczystości, przemówienia, msze święte, a także patriotyczne parady i pochody. Uczestnicy noszą biało-czerwone flagi, a ulice miast stają się miejscem spotkań, gdzie można wyrazić przywiązanie do ojczyzny.

Warto docenić to wyjątkowe święto jako okazję do podkreślenia naszej tożsamości narodowej i jedności jako społeczeństwa. Niezależnie od naszych indywidualnych przekonań i politycznych przekonań, Narodowe Święto Niepodległości jednoczy nas jako naród, upamiętniając trudną, ale również inspirującą historię.

Zobacz też: Tak świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości [zdjęcia]