Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic - zapisy, trasa, utrudnienia w komunikacji

W niedzielę, 4 czerwca odbędzie się kolejna edycja Biegu o Puchar Burmistrza Siechnic. Organizatorzy zapraszają mieszkańców, amatorów i zawodowców do uczestnictwa w imprezie oraz kibicowania zawodnikom na trasie.

Siechnice: Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic - zapisy, trasa, utrudnienia w komunikacji
fot. Ubiegłoroczna edycja Biegaj w Siechnicach

Bieg uliczny w Siechnicach to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności biegowych i rywalizacji z innymi entuzjastami sportu. Zawody odbędą się w niedzielę, 4 czerwca, a start zaplanowano na godzinę 9:00 rano.
 

Dwa dystanse, wiele emocji

Wszyscy chętni będą mieli możliwość wyboru spośród dwóch dystansów, dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania. Pierwszy z nich to trasa o długości 5 kilometrów, która obejmuje jedną pętlę. Natomiast dla bardziej doświadczonych biegaczy przygotowano dystans 10 kilometrów, który składa się z dwóch pętli po 5 kilometrów.

Cały dystans będzie przebiegał po płaskiej, asfaltowej drodze, posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 

Zapisy i trasa biegu

Aby wziąć udział w Biegu o Puchar Burmistrza, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Można to zrobić poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej organizatora. Istnieje również możliwość dokonania rejestracji w biurze zawodów w dniu imprezy, pod warunkiem, że pozostaną jeszcze wolne miejsca startowe.

Uczestnicy biegu ruszą z ulicy Kościelnej, na wysokości rynku. Trasa prowadzić będzie ulicami: Kościelną, Jarzębinową, Staszica, Kwiatkowskiego, Henryka III, Sportową, Księżnej Anny z Przemyślidów, Fabryczną, Kolejową i Szkolną.

Biuro zawodów biegowych będzie ulokowane przy scenie trwających tego samego weekendu Dni Siechnic, co dodatkowo umili atmosferę i stworzy niezapomnianą oprawę dla zawodników i kibiców.

Bieg o Puchar Burmistrza Gminy Siechnice to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie uwagę zarówno pasjonatów sportu, jak i mieszkańców gminy. Wspaniała atmosfera, malownicza trasa i emocjonująca rywalizacja sprawią, że niedziela, 4 czerwca, będzie niezapomnianym dniem dla wszystkich biegaczy i ich kibiców.
 

Utrudnienia w komunikacji

Podczas tego rodzaju wydarzeń nie da się uniknąć utrudnień w komunikacji. W godzinach od około 8:30 do 10:30 ulice, przez które przebiega trasa biegu, będą częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. W związku z tym, nie będzie kursować komunikacja miejska - linie 800, 810 i 820 zostaną tymczasowo zawieszone. Organizatorzy proszą mieszkańców o wyrozumiałość i stosowanie się do próśb obsługi biegu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, na trasie pojawią się służby publiczne, takie jak Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna oraz liczni wolontariusze. Ich zadaniem będzie dbanie o porządek oraz udzielanie wszelkiej potrzebnej pomocy. Wszyscy będą poinformowani, gdzie i jak można będzie kierować się w przypadku konieczności skorzystania z alternatywnych tras.

Sponsorem tytularnym imprezy jest Kogeneracja, a organizatorem - Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.
 

Zobacz też: