Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Rodzinna niedziela w Siechnicach. Festyn, warsztaty, pokazy

Moc atrakcji dla całych rodzin. Wesołe miasteczko, warsztaty, konkursy, animacje i pokazy - to tylko wybrane pozycje w programie "Rodzinnej Niedzieli". Tego dnia również odbędzie się msza święta i piknik z okazji jubileuszu 50-lecia rozpoczęcia budowy kościoła w Siechnicach. Zobacz program imprezy.

Siechnice: Rodzinna niedziela w Siechnicach. Festyn, warsztaty, pokazy

Program Rodzinnej Niedzieli w Siechnicach

Na udział w Rodzinnej Niedzieli warto zarezerwować cały dzień. Wydarzenie zacznie się o godzinie 9:00 i zaplanowane jest aż do 18:00. Główne miejsce imprezy to siechnicki rynek.

Dzień rozpocznie joga w parku przy Szkole Podstawowej nr. 2. Od 10:00 aż do zamknięcia imprezy można będzie bawić się w wesołym miasteczku za ratuszem. Od 12:00 do 15:00 możliwy będzie udział w warsztatach językowych przygotowanych przez szkołę Just4Fun. Między 12:00 a 14:00 Piotr Kulkiewicz poprowadzi rodzinne rozgrywki szachowe.

O 12:30 odbędzie się Msza Święta z modlitwą w intencji wszystkich mieszkańców Siechnic, po której na placu za kościołem parafia zaprasza na piknik. W godzinach 14:00-16:00 na placu przed ratuszem - animacje dla dzieci, warsztaty plastyczno-malarskie Joanny Idczak oraz warsztaty z robótek ręcznych i szycia pod kierunkiem Pani Malwiny Szymańskiej.

W bloku od 16:00 do 18:00 na rynku będzie można oglądać pokazy tańca, mażoretek, cheerleaders i karate. Wydarzenie zakończy wspólny taniec zumba.

Poniżej prezentujemy plakat imprezy:

Dni Siechnic 2023

Z kolei w dniach 2-3 czerwca (piątek oraz sobota) przy ratuszu odbędą się Dni Siechnic. Organizatorzy przygotowali dwa dni atrakcji i występów - "Taneczny piątek" i "Rockową sobotę". Oprócz koncertów, na których zagrają m.in: zespół Wilki, na czele którego od kilkunastu lat stoi Robert Gawliński, przygotowano także różne atrakcje – jarmark, koncerty lokalnych grup muzycznych, warsztaty dla dzieci czy wesołe miasteczko. Więcej o Dniach Siechnic - Program pisaliśmy w osobnym artykule.