Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.06.2024

Dni Oławy – Dni Koguta 2024

Już niebawem rozpoczynają się Dni Oławy – Dni Koguta 2024! Impreza odbędzie się na Miasteczku Ruchu Drogowego w Oławie (ul. 11 Listopada 27). Powoli odkrywamy szczegóły poszczególnych dni imprezy. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, zapraszamy do odwiedzenia Fotobudki 360, aby nagrać pamiątkowy filmik z wydarzenia, do strefy gastronomicznej z różnorodną ofertą: WhoThai, Pasibus, grillowane przysmaki, kuchnia indyjska, słodkie przysmaki (lody, gofry), napoje chłodzące i piwa rzemieślnicze oraz do Parku Rozrywki Madness.

Siechnice: Dni Oławy – Dni Koguta 2024

21 czerwca – piątek

Pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień w roku to idealna okazja do świętowania. Dodatkowo, w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2024, odbędzie się transmisja meczu Polska – Austria. Spokojnie, wszystko pogodzimy!

O 15:00 startuje Holi Festival – święto kolorów, będzie barwnie, muzycznie i bardzo energetycznie. O 18:00 zapraszamy fanów muzyki przed dużą scenę na koncert Sary James, a miłośników piłki nożnej do strefy gastronomicznej, gdzie zorganizowana będzie strefa kibica. Mecz będzie można oglądać na telebimie o wymiarach 3x5 m. Przy okazji zapraszamy do korzystania z szerokiej oferty gastronomicznej i dużego wyboru napojów chłodzących w Momo Chillout Bar.

Zaraz po meczu, o 20:00, na scenie rozpocznie się koncert Rat Kru, a o 21:30 wystąpi gwiazda wieczoru – Strachy na Lachy. Po koncercie zapraszamy na after party w towarzystwie DJ-a w strefie gastronomicznej Momo Chillout Bar. To dopiero pierwszy dzień!
 

22 czerwca – sobota

W godzinach 16:30 – 18:30 zapraszamy do Laboratorium Juniora, czyli na warsztaty fizyko-chemiczne prowadzone przez Edu Brick. O 17:00 czekamy na pasjonatów czytelnictwa w Strefie Dobrej Książki. To znakomita okazja, aby porozmawiać z autorami książek, zakupić ich prace i zdobyć autograf z dedykacją. Od 17:00 spacerując po alejkach Miasteczka Ruchu Drogowego, można będzie spotkać grającą Oławską Orkiestrę Dętą.

PSSE Oława wspólnie z NFZ we Wrocławiu oraz PCK w Oławie organizują w sobotę punkt zdrowia. Jeśli planujecie letnie wyjazdy zagraniczne dajemy Wam okazję wyrobienia karty EKUZ. Będzie również możliwość zbadania poziomu glukozy we krwi, zmierzenia ciśnienia oraz stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Będzie można dokonać analizy składu ciała i pomiaru BMI oraz symulacji za pomocą alkogogli i narkogogli.

Na scenie występy rozpoczynają się o 18:30. Jako pierwszy zaprezentuje się lokalny zespół Ohlauers. O 20:00 zapraszamy na koncert Miłego ATZ, a o 21:30 wystąpi gwiazda sobotniego wieczoru – Nosowska. Po takim koncercie trudno będzie zakończyć wieczór, dlatego od 23:30 zapraszamy na after party w Momo Chillout Bar.
 

23 czerwca – niedziela

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, ale my zakończymy weekend oławskiego święta z przytupem. O 16:30 zapraszamy najmłodszych uczestników na spektakl „Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze“ w wykonaniu grupy O!Teatr. O 18:00 przywita Was Big Bike Orchestra, czyli sześciu muzyków łączących grę na instrumentach z jazdą na rowerze. O 20:00 sceną zawładnie Rubens, a o 21:30 rozpocznie się istne szaleństwo – rockowy koncert zespołu IRA. Tym koncertem zwieńczymy obchody Dni Oławy – Dni Koguta 2024.

Gorąco zapraszamy, atrakcji nie zabraknie, a rozrywka będzie dla każdego.

Na oławskim Rynku w sobotę i niedzielę w godzinach od 14:00 do 21:00 Biblioteka Koronka zapewnia zwiedzanie ratuszowej wieży oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej. W niedzielę odbędzie się gra terenowa pn. „Złap Koguta” – start na Rynku przed ratuszem o godzinie 16:00.

Do zobaczenia w pierwszy weekend astronomicznego lata, tj. 21-23 czerwca. Zapamiętajcie te daty!