Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.09.2020

Lokalny Rolnik - zamawiaj eko żywność w internecie i odbieraj w Siechnicach

Lokalny Rolnik to internetowa platforma sprzedaży lokalnego i ekologicznego jedzenia. Projekt łączy rolników, drobnych rzemieślników i wytwórców z mieszkańcami większych miejscowości i miast. Od 16 września w Siechnicach działać będzie punkt odbioru - żywność zamówioną online będzie można odebrać na miejscu.

Siechnice: Lokalny Rolnik - zamawiaj eko żywność w internecie i odbieraj w Siechnicach

Produkty zamawiane on-line na portalu przygotowywane są przez rolników i wytwórców. Proces zamówienia wygląda podobnie jak w sklepach internetowych. Po zamówieniu produktów dostawcy przygotowują produkty i przywożą je do punktów przeładunkowych - zwykle dzieje się to w dniu doręczenia, tak aby produkty były jak najbardziej świeże. Tam też kompletuje się zamówienia od różnych wytwórców, tak aby kupujący otrzymał jedną paczkę. Następnie zamówienia rozwożone są do lokalnych punktów odbioru - gdzie możemy odebrać świeżą, lokalną, zdrową żywność.

Punkt odbioru w Siechnicach (zobacz mapę) zlokalizowany będzie przy ul. Kościelnej 10A - w pobliżu rynku. Jak zapewniają organizatorzy pierwsze zamówienia realizowane będą już od 16 września. Produkty można zamawiać przez portal lokalnyrolnik.pl.

Więcej informacji o zasadzie działania projektu LokalnyRolnik na poniższej animacji:


W dobie epidemii koronawirusa bardziej niż kiedykolwiek dostrzegamy jak ważni są lokalni dostawcy i przedsiębiorcy. Wsparcie dla nich można okazać wybierając regionalne produkty i usługi - choćby za pośrednictwem platformy Lokalny Rolnik. Jak podają organizatorzy akcji "Produkt Polski" aż 79 groszy z każdej wydanej złotówki zostaje w Polsce, jeżeli kupimy produkt rodzimej firmy, wyprodukowany w kraju.
 

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne