Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
8.09.2020

Witryny cukiernicze – obowiązkowe wyposażenie cukierni i kawiarni

Lubimy zajadać się słodkimi rzeczami. Najczęściej są to różnego rodzaju ciasta, torty lub ptysie. Wymienione produkty jednak muszą być w odpowiedni sposób przechowywane, aby zachowały swoją świeżość. W tym momencie do gry wchodzą właśnie witryny cukiernicze. W artykule tym przybliżymy Wam bardziej to wyposażenie gastronomii.

Siechnice: Witryny cukiernicze – obowiązkowe wyposażenie cukierni i kawiarni

Zadanie stawiane przed witrynami cukierniczymi.

Witryny cukiernicze to rozwiązania stworzone w kilku celach. Przede wszystkim mają one zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania słodkości. Produkty te mogą wbrew pozorom dość szybko się zepsuć, dlatego potrzebują obniżonej temperatury, aby temu zapobiec.

Oczywiście tego typu urządzenia umożliwiają stworzenie atrakcyjnej ekspozycji sprzedawanych towarów. Mimo wszystko jest to dość ważne. Nie od dziś wiadomo, że człowiek w gruncie rzeczy kupuje oczami. Co za tym idzie, nie sprzedamy nawet najlepszego produktu, jeżeli nie zaprezentujemy go dobrze. Witryny cukiernicze pozwolą Państwu pokazać wypieki w najlepszy sposób.

Maszyny tutaj przedstawione uchronią Was przed zabrudzeniem lub zniszczeniem towarów, jakie chcecie sprzedać. Na pewno nie chcielibyście podać klientowi zakurzonego ciasta lub zgniecionego tortu. Witryny zapobiegną takim sytuacją.
 

Jaką witrynę cukierniczą wybrać?

Przeglądając Internet lub lokalne sklepy szybko Państwo zobaczą, że można natknąć się na dwa rodzaje witryn cukierniczych. Różnią się one między sobą budową oraz zadaniami. Tak, więc wyróżniamy:

  • Witryny cukiernicze chłodnicze – ten typ maszyn charakteryzuje się tym, iż posiada w swojej budowie agregat chłodniczy. Jest on w stanie obniżyć temperaturę wewnętrzną do wartości mieszczących się w zakresie od 4°C do 14°C. Liczby te są wystarczające, aby przechowywane produkty zachowały swoją świeżość oraz konsystencje. Dość często spotykane urządzenia chłodnicze do przechowywania i eksponowania tortów, ciast oraz ciasteczek z bitą śmietaną.
  • Witryny cukiernicze neutralne – rozwiązania te pozbawionejakichkolwiek elementów obniżających temperaturę. Charakterystyczne dla nich jest to, że w ich wnętrzach panuje podobna temperatura do tej w lokalu. Co za tym idzie, zostały one stworzone do eksponowania oraz przechowywania produktów, które nie mogą się zepsuć takich jak bułki słodkie, pączki lub wafelki.

To właśnie pośród wyżej wymienionych systemów będą Państwo wybierali podczas zakupu witryn cukierniczych. Dlatego przed zakupem warto się zastanowić, jakie zadania mają one pełnić w Waszym biznesie. Wówczas wybór odpowiedniego rozwiązania będzie łatwiejszy.

Parametry opisujące witryny cukiernicze.

Witryny cukiernicze to urządzenia mechaniczne opisywane różnymi parametrami. Oto kilka najważniejszych:

  • Wymiary – to właśnie one pozwalają określić, ile miejsca będzie zajmowała maszyna w naszym lokalu gastronomicznych. Przed zakupem należy wymierzyć ilość przestrzeni, jaką dysponujemy.
  • Pojemność użytkowa – dość rzadko podawana wartość w różnych katalog a przecież to ona mówi, ile przedmiotów będziemy mogli umieścić w środku. Jeżeli nie możemy jej odnaleźć należy zapytać o nią sprzedawcę.
  • Zakres temperatur – liczby te powiedzą nam, jaką regulacją temperatury będziemy dysponowali. Ilość stopni Celsjusza musimy bezpośrednio dobrać pod towar, jaki chcemy przechowywać.
  • Źródło zasilania – większość urządzeń znajdujących się na rynku zasilana jest napięciem 230 V. W przypadku, gdyby było inaczej musi zadbać o odpowiednią instalację w miejscu gdzie chcemy umieścić maszynę.
  • Czynniki chłodniczych – przez lata producenci używali różnych czynników chłodniczy. W tym momencie tym najpopularniejszym jest R290 i tak rozwiązania byśmy poszukiwali.

Te kilka wyżej przedstawionych cen pozwoli Wam wybrać urządzenia dostosowane pod Was.
 

Witryny cukiernicze – niezbędne wyposażenie.

Witryny cukiernicze mogą się okazać obowiązkowymi artykułami do kawiarni i cukierni. To właśnie w tych lokalach najczęściej oferuje się produkty słodkie potrzebujące odpowiednich warunków przechowywania. Dlatego, jeżeli jesteście właścicielami tych miejsc, zalecamy zakup prezentowanych tutaj rozwiązań. Możecie tego dokonać w bardzo prosty sposób pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam wiele urządzeń w różnych przedziałach cenowych. W razie jakichkolwiek problemów możecie także liczyć na fachową pomoc. Z naszej strony to już wszystko! Do zobaczenia w innych artykułach.


Wczytuję komentarze...