Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.09.2020

Strażacy uczą jak korzystać ze sprzętu gaśniczego. Otwarty pokaz i ćwiczenia

W minioną sobotę, 12 września siechniccy strażacy prowadzili szkolenie z zasad bezpieczeństwa podczas pożarów. Na terenie tartaku "Groblice" w Zębicach odbyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne dla dzieci i dorosłych - m.in. z pierwszej pomocy oraz posługiwania się gaśnicą. Strażacy zapraszają na kolejną edycję wydarzenia - już w najbliższą sobotę.

Siechnice: Strażacy uczą jak korzystać ze sprzętu gaśniczego. Otwarty pokaz i ćwiczenia
fot. wóz OSP Siechnice, zdjęcie ilustracyjne

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 września na terenie tartaku "Groblice" przy ul. Leśnej 14 w Zębicach. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 14:00. Szkolenie dla mieszkańców Gminy Siechnice obejmować będzie zasady używania gaśnic z pokazem praktycznym, zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady bezpiecznego zachowania w obecności zwierzęcia. Dla najmłodszych i nie tylko z pewnością atrakcją będzie również możliwość obejrzenia wozów strażackich.

Stanowiska szkolenia "Czy wiesz jak uchronić się przed pożarem":

  • Numer 1: Legalizacja gaśnic
  • Numer 2: Pierwsza pomoc
  • Numer 3: Pies
  • Numer 4: Używanie gaśnic
  • Numer 5: Lanie wody

Na terenie imprezy zlokalizowane będzie stanowisko legalizacji gaśnic samochodowych. Szkolenie organizują: Gmina Siechnice, jednostki OSP z terenu gminy, Poż-Uniwer Marek Poniatowski oraz Tartak Groblice.

Ograniczenia z uwagi na pandemię COVID-19

Ze względu na stan pandemii organizatorzy proszą o zakrycie twarzy i nosa maseczką ochronną. Aby zachować wymogi dotyczące dystansu społecznego możliwe jest wprowadzenie limitu osób na terenie szkolenia. Osoby chcące dokonać jedynie legalizacji gaśnic nie muszą wchodzić wgłąb terenu szkolenia. Impreza odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...