Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-02-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
14.06.2022

Korekta rozkładu jazdy pociągów KD. Komunikacja zastępcza pozostanie na dłużej

Od niedzieli, 12 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Godziny odjazdów większości pociągów linii D7 kursującej przez Siechnice nie zmieniły się znacząco. Tak jak w poprzednich miesiącach pasażerowie podróżujący na odcinku Siechnice - Jelcz Laskowice dalej będą musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

Siechnice: Korekta rozkładu jazdy pociągów KD. Komunikacja zastępcza pozostanie na dłużej

Komunikacja zastępcza dotyczy osób podróżujących z Siechnic do stacji Kotowice/Zakrzów (jedna linia zastępcza) oraz z Siechnic do Jelcza - Laskowic. Jak zapowiada przewoźnik prace na odcinku między Siechnicami a Jelczem Laskowice mają przedłużyć się przynajmniej do końca sierpnia.

Poniżej schemat komunikacji zastępczej na linii Siechnice - Jelcz-Laskowice.

Prace remontowe, przez które wprowadzona została komunikacja zastępcza dotyczą dwóch mostów i dwóch wiaduktów na trasie między Siechnicami a Czernicą. Umowa podpisana została w czerwcu 2021 roku i opiewa na kwotę 41,5 milionów. Po przebudowie wiadukty mają być przystosowane do rozbudowy linii kolejowej do dwóch torów.

Nowości w Kolejach Dolnośląskich

Wraz z korektą rozkładów przewoźnik poinformował także o powrocie pociągów na trasę z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy - po ponad 22 latach przerwy.

Dobrą wiadomością dla korzystających z jednośladów jest wprowadzenie wagonów KD Cyclo przystosowanych do przewozu rowerów. Od 2 lipca składy osobowe z Wrocławia Głównego do Sobótki Zachodniej i Świdnicy Przedmieście będą wyposażone w pierwszy w Polsce wagon rowerowy. Na tych trzech stacjach będzie możliwość pozostawienia swojego jednośladu w specjalnie przystosowanym do tego wagonie - podają Koleje Dolnośląskie.