Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.08.2022

Od września linia 920 ominie Blizanowice i Trestno. Komunikat UM Wrocławia

Wraz z początkiem września autobusy linii strefowej 920 nie będą zatrzymywać się na przystankach w Trestnie i Blizanowicach. Ma to związek z decyzją Władz Gminy Siechnice o zaprzestaniu partycypacji w kosztach jej funkcjonowania.

Siechnice: Od września linia 920 ominie Blizanowice i Trestno. Komunikat UM Wrocławia

Autobusy lini strefowej 920 łączą obszar trzech gmin: Wrocławia, Siechnic i Czernicy. Kursy te zostały uruchomione 23 sierpnia 2021 roku przez Wrocław w ramach pakietu linii aglomeracyjnych.

Od czwartku, 1 września 2022 roku Mieszkańcy Blizanowic i Testna nie będą mieli możliwości korzystać z linii 920. Ma to związek z decyzją Władz Gminy o wycofaniu się z partycypowania w kosztach jej funkcjonowania.

Zgodnie ze stanowiskiem przekazanym przez Pana Burmistrza w piśmie z dnia 8 lipca 2022 roku, które wpłynęło do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, Gmina Siechnice utraciła już możliwości finansowe dotowania tej linii w kwocie miesięcznej ok. 6 tys. zł, a ponadto nie zaspokaja oczekiwań mieszkańców Gminy Siechnice a jej funkcjonowanie spotyka się z ich niezadowoleniem.

Autobusy tej strefowej linii kursować jednak będą w dalszym ciągu od Galerii Dominikańskiej do przystanku "Wojnów - pętla" z pominięciem przystanków zlokalizowanych w naszej gminie.

Warto wspomnieć, że od 25 kwietnia kursuje  organizowana przez Gminę Siechnice linia 89/890 na trasie Siechnice - Blizanowice - Trestno - Opatowicka - Międzyrzecka - Na Grobli - Wrocław ul. Mazowiecka. Rozkład jazdy tej linii dostępny jest w dziale Komunikacja naszego serwisu.

na podstawie:
komunikatu Urzędu Miejskiego Wrocławia,

mat. własne