Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.06.2022

Rozwój branży medycznej w podwrocławskich Siechnicach

Amerykańska firma Paragon Medical zainwestuje co najmniej 50 milionów złotych w rozbudowę i park maszynowy swojej lokalizacji w Siechnicach. W marcu 2022 została zakupiona sąsiednia hala produkcyjna, której przygotowanie pod nową inwestycję rozpocznie się już w kwietniu 2022r.

Siechnice: Rozwój branży medycznej w podwrocławskich Siechnicach

Firma Paragon Medical rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2015 roku, a w 2020 roku stała się częścią amerykańskiego koncernu MW Industries, dostarczającego najwyższej klasy rozwiązania dla przemysłu medycznego na całym świecie. Firma projektuje, rozwija i wytwarza produkty w zakładach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Polsce.

Rozbudowa Paragon Medical w Siechnicach związana jest z rozpoczęciem produkcji nowej grupy wyrobów medycznych – Drug Delivery Systems (DD), którymi będą elementy systemów do podawania leków. Aktualnie w tej lokalizacji wytwarzane są wyroby medyczne z grupy Instruments & Implants (I&I) – instrumenty medyczne i implanty ortopedyczne, oraz Case & Trays (C&T) – skrzynki transportowe dla instrumentów i implantów używanych podczas operacji chirurgicznych.

W ostatnich latach firma Paragon Medical w Siechnicach zwiększyła znacznie swoje obroty. Skuteczny rozwój firmy stał się możliwy dzięki zatrudnieniu odpowiednio wykwalifikowanej kadry, zaangażowaniu pracowników oraz dbaniu o wysoką jakość i ciągłe doskonalenie standardów. Dotychczasowy sukces spółki zachęcił inwestorów oraz jej klientów do dalszego inwestowania w Polsce.

W chwili obecnej Paragon Medical zatrudnia w Siechnicach ok. 250 pracowników. Głównym obszarem działalności firmy jest obróbka elementów tytanowych oraz ze stali nierdzewnej. W skład procesów wytwórczych wchodzą między innymi: wysokoprecyzyjne toczenie, szlifowanie, frezowanie, uzupełnianie o procesy obróbki ręcznej i wykańczającej.

- Zatrudniamy operatorów CNC oraz pracowników produkcji z doświadczeniem, jak i bez doświadczenia. Aby usprawnić proces przyuczenia do pracy osób, które nie mają doświadczenia w obróbce CNC, uruchomiliśmy Szkółkę CNC. Czas spędzony w Szkółce pozwala na spokojne wdrożenie do pracy off-line i poznanie podstawowych zagadnień związanych z obróbką metali, a także zapoznanie się z dokumentacją, instrukcjami oraz procedurami obowiązującymi w organizacji. Po Szkółce nowi pracownicy trafiają na kilkutygodniowe szkolenie stanowiskowe już na bezpośredniej produkcji – mówi Ida Mielnik – HR Manager.

Wysokospecjalistyczne techniki obróbki ubytkowej pozwalają pomagać pacjentom na całym świecie wracać do zdrowia w tempie niegdyś nie spotykanym. Dodatkowym uzupełnieniem kompetencji wytwórczych zakładu będą wprowadzane przez nas w najbliższych latach techniki obróbki przyrostowej, takie jak druk 3D z tytanu. Plan rozwoju lokalizacji w Siechnicach obejmuje znaczny wzrost zatrudnienia w okresie najbliższych 3 lat, a także wzrost obrotów o ponad 200%. Większość wyrobów z naszej lokalizacji zaopatruje rynek europejski, ale również eksportujemy je do USA. Obecne obserwujemy stały rozwój rynków wyrobów medycznych, co związane jest głównie ze zmianami demograficznymi na całym świecie. Dodatkowo sytuacja pandemiczna stworzyła potrzebę przenoszenia niektórych świadczeń medycznych z przychodni do domów, co bezpośrednio przyczyniło się do rozwoju naszej dywizji Drug Delivery Systems. Wprowadzenie dodatkowych procesów wytwarzania komponentów oraz montażu zwiększa znacząco zakres działalności spółki Paragon Siechnice Sp z o.o. - informuje Dyrektor Generalny Spółki w Polsce – Dr inż. Daniel Gadomski.

Oferty pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/paragon-siechnice-sp-z-o-o,23911/oferty-pracy


Mat. Paragon Medical