Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
28.08.2022

Koniec kłopotów z autobusami? Wybrane kursy obsłuży nowy przewoźnik. Od września nowy rozkład

Od miesięcy mieszkańcy Siechnic domagają się poprawy funkcjonowania lokalnej komunikacji autobusowej. Burmistrz Siechnic podpisał aneks do umowy z obecnym przewoźnikiem, dzięki czemu możliwe będzie sfinalizowanie rozmów z nową firmą - POLBUS-PKS. To ona obsłuży wybrane kursy, których Dolnośląskie Linie Autobusowe nie były w stanie zrealizować. To wszystko dzieje się w gorącym okresie - mijają ostatnie dni wakacji, a od września wrócić ma rozkład jazdy na dni robocze.

Siechnice: Koniec kłopotów z autobusami? Wybrane kursy obsłuży nowy przewoźnik. Od września nowy rozkład

Problemy z Siechnicką Komunikacją Publiczną trwają od marca bieżącego roku. Mieszkańcy zgłaszali problemy z narastającymi opóźnieniami oraz pominiętymi kursami. Przewoźnik, Dolnośląskie Linie Autobusowe, tłumaczył zaistniałą sytuację brakami kadrowymi wynikającymi z m.in. wojną na Ukrainie i trudnościami z pozyskaniem nowych pracowników.

Od końca kwietnia linie 800, 810 i 820 kursowały według wakacyjnych rozkładów jazdy, jednak i to nie rozwiązało problemu. Przewoźnik regularnie informował za pośrednictwem platformy Facebook o autobusach, które mogą nie przyjechać.

Grupa mieszkańców planowała zaprotestować przeciwko przedłużającym się problemom - Organizujemy pikietę pod ratuszem, aby pokazać niezadowolenie z (nie)jeżdżących autobusów! Dość! - pisali organizatorzy akcji. W przeddzień protestu Burmistrz Siechnic poinformował o podpisaniu umowy, która ma otworzyć drogę do powrotu regularnych kursów, a pikieta została odwołana.
 

Wybrane kursy dla POLBUS-PKS

W dniu 23 sierpnia burmistrz Siechnic poinformował o podpisaniu aneksu do umowy z obecnym przewoźnikiem - Dolnośląskimi Liniami Autobusowymi. To pierwszy krok do podpisania umowy z nowym przewoźnikiem, POLBUS-PKS, który już od początku września miałby przejąć wybrane kursy z rozkładu.

Jak czytamy w komunikacie, oznacza to powrót do obowiązywania od 1 września br. standardowych (nie wakacyjnych) rozkładów jazdy autobusów oraz rozwiązanie problemu niepewnej regularności kursów w ramach siechnickiej komunikacji publicznej. Zaktualizowany zostanie rozkład jazdy.

Długofalowo, zgodnie z poprzednimi informacjami płynącymi z Urzędu Miejskiego, od 2024 roku za obsługę głównych połączeń między gminą Siechnice a Wrocławiem ma odpowiadać nowy przewoźnik, wyłoniony w przetargu organizowanym przez miasto Wrocław.
 

Nowe rozkłady od 1. września

Zgodnie z komunikatem od 1 września mają obowiązywać nowe rozkłady jazdy linii 800, 810, 820, 860 i 870. Nowe rozkłady jazdy opublikowaliśmy w serwisie w zakładce Komunikacja - rozkłady jazdy.

Na podstawie:
Facebook.com / Milan Ušák Burmistrz Siechnic,
Komunikat Urzędu Gminy w Siechnicach