Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.02.2022

Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi kobiety w wieku 50-69 lat mogą przystąpić do bezpłatnego badania mammograficznego. W poniedziałek, 21 lutego w Siechnicach dostępny będzie mammobus, gdzie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej można będzie skorzystać z badania.

Siechnice: Bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi
fot. Mammo-Med

Mammobus NZOZ Mammo-Med będzie zlokalizowany przy ul. Jana Pawła II 12, na parkingu za ratuszem. Badania odbywać się będą 21 lutego, w godzinach 9:00 do 16:00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem tel. 58 325 76 02.

W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych wykonywanych w ramach Programu profilaktyki Raka Piersi może skorzystać każda kobieta w wieku 50 – 69 lat raz na 2 lata. Kobiety, które otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do częstszych badań, mogą zgłosić się na badanie już po roku.

Informację o stacjonarnych punktach biorących udział w programie Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć w wyszukiwarce Narodowego Funduszu Zdrowia wybierając nazwę programu, województwo i powiat.

  • Więcej
  • w kategorii inne