Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
30.12.2021

Dzielnicowi z Siechnic pomogli seniorce, która nieszczęśliwie przewróciła się podczas spaceru

89-latka, która przewróciła się spacerując ze swoją rodziną po lesie potrzebowała pomocy. Niestety do zdarzenia doszło w bardzo niefortunnym miejscu, do którego nie było możliwości swobodnie dojechać samochodem. Na szczęście syn kobiety spotkał policjantów, którzy otworzyli szlaban i przewieźli kobietę do domu. Następnie niezwłocznie wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał seniorkę do szpitala.

Siechnice: Dzielnicowi z Siechnic pomogli seniorce, która nieszczęśliwie przewróciła się podczas spaceru

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Siechnicach w drugi dzień Bożego Narodzenia realizowali swoje zadania służbowe, kiedy w Wojnowicach spotkali mężczyznę, który poprosił ich o pomoc. Opowiedział on, że podczas spaceru w pobliskim lesie, jego 89-letnia mama nieszczęśliwie przewróciła się i potrzebują ratunku. Niestety wszystko wydarzyło się w bardzo niefortunnym miejscu, do którego nie są w stanie dotrzeć samochodem.

Aspirant Damian Tarnawski wraz z młodszym aspirantem Arkadiuszem Fudala bez chwili zawahania pojechali z mężczyzną we wskazane miejsce. Szlaban znajdujący się tuż przy wjeździe uniemożliwiał dalszy przejazd. Mundurowi wykorzystując narzędzia, które mieli w radiowozie otworzyli go i wjechali w głąb lasu. Kilkaset metrów dalej zobaczyli rodzinę mężczyzny wraz z jego mamą, która wcześniej się przewróciła i potrzebowała pomocy.

89-latka była zmarznięta i wyczerpana, dlatego policjanci przenieśli ją do radiowozu, gdzie mogła się ogrzać. Kobieta potwierdziła dolegliwości zgłaszane przez członków rodziny. Mundurowi zawieźli ją do domu i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Finalnie medycy zabrali 89-latkę do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie otrzymała fachową pomoc.

Seniorka była bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Powiedziała też, że jest ona dla niej "najlepszym prezentem na zbliżające się 90-te urodziny".

Członkowie rodziny również nie kryli radości z otrzymanej pomocy i umieścili podziękowania dla aspiranta Tarnawskiego oraz młodszego aspiranta Fudala na jednym z internetowych portali społecznościowych.

Jesteśmy dumni z postawy dzielnicowych z siechnickiego komisariatu. Seniorce życzymy dużo zdrowia i wszystkiego co najlepsze z okazji nadchodzących Urodzin! - podsumowuje Policja.

mat. prasowy
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Więcej
  • w kategorii inne