Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.04.2024

Bezpieczniej przy DK94 w gminie Siechnice. GDDKiA doświetli i zmodernizuje przejścia [mapa]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę z wykonawcą w postępowaniu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na DK94 w m. Radwanice, Siechnice, Groblice". W ramach projektu doświetlone zostaną 24 przejścia, cztery z nich przejdą modernizację. Zobacz mapę planowanych prac.

Siechnice: Bezpieczniej przy DK94 w gminie Siechnice. GDDKiA doświetli i zmodernizuje przejścia [mapa]

Projekt oprócz doświetlenia obejmuje również dodatkowe prace budowlane, takie jak konstrukcja nowego chodnika na wysokości przejścia przy wiadukcie w Siechnicach oraz wymiana azylów na skrzyżowaniach: w Radwanicach przy ulicy Szkolnej, w Siechnicach przy ulicy Zacisze i w Groblicach. Te działania mają na celu dalsze zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pieszych.

Umowa z wykonawcą, firmą TIOMAN GROUP Sp. z o.o. została zawarta 8 kwietnia, na zasadach "zaprojektuj i wybuduj", co oznacza, że najpierw opracowana zostanie pełna dokumentacja projektowa, a później rozpoczną się prace budowlane.

Szczegółowy zakres robót obejmuje:

  • Budowę oświetlenia dedykowanego dla 24 przejść dla pieszych, wraz z budową układu zasilania i podłączeniem do sieci elektroenergetycznej.
  • Wymianę na nowe, trzech kompletów prefabrykowanych azyli, wraz z oznakowaniem pionowym, na trzech przejściach dla pieszych.
  • Budowę jednej strefy oczekiwania (fragmentu chodnika) przy jednym przejściu dla pieszych, wraz z robotami towarzyszącymi.

Planowany termin realizacji to 10 miesięcy, a wartość zamówienia wynosi 1 328 400 zł.

Warto zaznaczyć, że w marcu, w ramach odrębnego postępowania, podpisana została umowa na doświetlenie przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu DK94 z ul. Mickiewicza w Radwanicach (na wysokości Biedronki).

Poniżej zamieszczamy interaktywną mapę z zaznaczonymi przejściami dla pieszych, które będą modernizowane w ramach postępowań "Poprawa brd na przejściach dla pieszych na DK94 w m. Radwanice, Siechnice, Groblice." oraz "Poprawa brd na DK94 w m. Radwanice na skrzyżowaniu DK94 ul. Wrocławska z ul. Mickiewicza i Kolejową":

Inwestycja ta jest krokiem naprzód w zwiększaniu bezpieczeństwa drogowego w gminie. Kolejnym projektem w ciągu DK94, na który czekają mieszkańcy, to zapowiedziana w lutym br. to przebudowa skrzyżowania przy Lidlu w Siechnicach - tutaj jednak GDDKiA nie ogłosiła jeszcze przetargu.

  • Więcej
  • w kategorii inne