Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.04.2024

Prognoza pogody dla Siechnic: chłodny i deszczowy weekend przed nami

Mieszkańcy Siechnic muszą przygotować się na kolejne dni pełne deszczowych chmur i niskich temperatur. Chociaż kwiecień często zaskakuje swoją kapryśną aurą, nadchodzący weekend nie przyniesie znaczącej poprawy pogody. Przyjrzyjmy się szczegółom prognozy na najbliższe dni, a także prognozie na majówkę, która niestety również nie zapowiada się zbyt optymistycznie.

Siechnice: Prognoza pogody dla Siechnic: chłodny i deszczowy weekend przed nami

Piątek (19.04) – deszczowe powitanie weekendu

Tydzień zakończy się w Siechnicach słabymi opadami deszczu. Temperatura w ciągu dnia osiągnie maksymalnie 10°C, jednak wiatr i wilgotność obniżą odczucie termiczne do zaledwie 6°C. Noc przyniesie dalsze ochłodzenie z odczuwalną temperaturą na poziomie 1°C. Zachmurzenie w piątek nie przekroczy 36%, co może dać nadzieję na chwilowe przejaśnienia.
 

Sobota (20.04) – intensywniejsze opady i chłód

Prognozy na sobotę w Siechnicach zapowiadają umiarkowane opady deszczu, które mogą utrudnić weekendowe plany. Zachmurzenie sięgnie 100%, a ciśnienie atmosferyczne pozostanie na poziomie 1009 hPa. Wilgotność wzrośnie do 96%, temperatura odczuwalna spadnie nawet do 1°C w ciągu dnia i -1°C w nocy. Tego dnia można spodziewać się opadów na poziomie 9.41 mm.
 

Niedziela (21.04) – poprawa pogody w zasięgu

Niedziela przyniesie mieszkańcom Siechnic relatywną poprawę pogody. Zachmurzenie umiarkowane (76%) i brak opadów pozwolą na odetchnięcie po dwóch deszczowych dniach. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1023 hPa, co jest dobrym znakiem dla tych, którzy planują spędzić czas na świeżym powietrzu. Temperatura wzrośnie nieznacznie, osiągając 6°C w ciągu dnia, choć odczuwalna temperatura pozostanie niska.
 

Majówka – perspektywy na poprawę

Choć prognozy na najbliższy weekend nie napawają optymizmem, warto mieć nadzieję, że do majówki sytuacja pogodowa ulegnie zmianie. Prognozy na majówkę w Siechnicach na ten moment zapowiadają tylko 18 stopni i przelotne opady deszczu, jednak zawsze istnieje szansa na poprawę. Mimo przewidywanych niskich temperatur, wiosna potrafi zaskoczyć, a zmienna aura może przynieść więcej słonecznych dni przed długim weekendem.

  • Więcej
  • w kategorii inne