Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.05.2024

Niepokojące wydarzenia w Siechnicach. Dotkliwe pobicie, płonące samochody

We wtorek 21 maja w godzinach wieczornych grupa kilkunastu cudzoziemców pobiła dotkliwie młodego mężczyznę. Choć napastnicy rozbiegli się przed przybyciem Policji, w kolejnym dniu zatrzymano dwóch Gruzinów. Dzień później, w nocy z 22 na 23 doszło do podpalenia czterech samochodów przy Lidlu, na terenie ToroPark w Siechnicach.

Siechnice: Niepokojące wydarzenia w Siechnicach. Dotkliwe pobicie, płonące samochody
fot. facebook.com / Forum Siechnice | wykop.pl / Apode

Aktualizacja (23.05, g. 14:00): Policja poinformowała o kolejnych zatrzymaniach: Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali dzisiaj kolejnych dwóch obywateli Gruzji w wieku 21 i 22 lat. Łącznie zatrzymano już cztery osoby. Policja apeluje aby pozwolić organom ścigania wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz o spokój i zachowanie zgodnie z prawem.

Aktualizacja (23.05): Dodany został komunikat Burmistrza Siechnic

---

Pobicie miało miejsce między sklepem Biedronka w Siechnicach a hotelem CITI, w pobliżu znajduje się również Szkoła Podstawowa. Jak informuje Policja już wcześniej było niespokojnie i zgłaszane były pojedyncze incydenty. Po wydarzeniach policja zidentyfikowała czterech poszkodowanych Polaków.

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak napastnicy kopią po całym ciele leżącego mężczyznę. Punktem zapalnym miało być zwrócenie uwagi obcokrajowcom za jazdę rowerami po chodniku, choć pojawiają się też głosy o prowokacyjnym zachowaniu poszkodowanego.

Dzień później, w nocy z 22 na 23 maja przy Lidlu, na terenie ToroPark w Siechnicach doszło do podpalenia 4 samochodów należących do obcokrajowców.

Poniżej zamieszczamy komunikat prasowy Policji z dn. 22.05.2023

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali dzisiaj dwóch obywateli Gruzji w wieku 24 i 27 lat. Mężczyźni ci są podejrzewani o pobicie, do którego doszło na terenie Siechnic. Ponadto policjanci ustalili 4 osoby pokrzywdzone w tej sprawie.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze otrzymali wczoraj, tj. 21 maja br., po godz. 20.00 informację o grupie agresywnych mężczyzn, którzy kopią nogami i uderzają rękami dwie inne osoby. Mimo skierowania na miejsce znacznych sił policyjnych oraz sprawdzenia okolicy zdarzenia nie zastano żadnego z uczestników całego zajścia.

Ponadto funkcjonariusze od chwili powzięcia informacji w tej sprawie docierają do kolejnych świadków tego zdarzenia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci planują kolejne zatrzymania osób mających związek z tym pobiciem.

Pozwólmy organom ścigania wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o spokój i zachowanie zgodnie z prawem.

kom. Wojciech Jabłoński
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Komunikat Burmistrza Siechnic z dn. 22.05.2023:

Podziękowania dla Wrocławska Policja za wczorajszą interwencję i sprawne działania w dniu dzisiejszym.

Szczególnie podziękowania dla Rafała Siczka Komendanta Miejskiej Policji oraz Komendanta Komisariatu w Siechnicach Mateusza Lecha oraz jego zastępcy Andrzejowi Woźniczce za sprawna koordynację działań.

Miałem nadzieję, że rozmowy o deklarowanych w wyborach dodatkowych patrolach funkcjonariuszy przyjdzie nam odbyć w bardziej komfortowych warunkach, jednak życie chciało innaczej.

Informacyjnie:

  • Patrole Policji zostaną wzmożone na terenie Gmina Siechnice
  • Straż Miejska zostanie również zaangażowana w patrolowanie gminy, szczególnie w godzinach zdarzenia.
  • Monitoring zostanie wykorzystany jako narzędzie prewencyjne, nie tylko rejestrujące.

Działania wymagające odpowiednich porozumień:

  • Dodatkowe stałe patrole oraz/lub wspólne działania Policji + Straży Miejskiej
  • Modernizacja monitoringu na nowoczesny sprzęt który pozwala m.in. za pomoc algorytmów sztucznej inteligencji wykrywać zdarzenia.

~ Facebook.com / Łukasz Kropski - Burmistrz Siechnic (link do posta)

O sprawie piszą również media:

Na udostępnionym nam przez pana Jarosława nagraniu grupa kilkunastu osób, składająca się głównie z młodych mężczyzn, bije mieszkańca Siechnic.

Napastnicy najpierw mieli zaczepić ofiarę słownie, kiedy ten zwrócił im uwagę na jazdę całą grupą rowerami po chodniku. Słowne utarczki błyskawicznie przerodziły się w awanturę, a obcokrajowcy przeszli do rękoczynów.

Agresorzy rzucili się z pięściami na mężczyznę, który upadł na chodnik. To nie był koniec, bo leżącego siechniczanina zaczęli kopać po głowie i bić wszędzie, gdzie się tylko da.

Bójkę zakończył człowiek należący do grupy obcokrajowców. Odciągnął kilku znajomych, którzy odjechali po krótkiej chwili. Poszkodowany z nagrania, miał zostać przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej

~ Gazeta Wrocławska (link do artykułu i aktualizacji)

Brutalna bójka koło Wrocławia

Policja od razu zaczęła szukać sprawców i analizować film z zajścia. Jak mówi nam Wojciech Jabłoński dotarcie do pozostałych sprawców nie będzie trudne, bo dzięki opublikowanemu w sieci nagraniu, policja ma już ich wytypowanych.

~ Radio Wrocław (link do artykułu)

Pożar 4 samochodów w Siechnicach - pokłosie "głośnej" bójki?

Coraz gorętsza sytuacja w podwrocławskich Siechnicach. Po serii pobić, w nocy doszło do pożaru 4 samochodów.
Na lokalnym forum pojawił się rano film anonimowej osoby, na którym widać płonące samochody zaparkowane przy supermarkecie i ToroPark. Sytuacji przyglądało się kilka osób - trudno wywnioskować co tam robiły w środku nocy. Czy to przypadkowi świadkowie, właściciele aut, czy osoby związane z pożarem? To będzie ustalać policja. Jak dowiedziało się Radio Wrocław zgłoszenie o płonących pojazdach wpłynęło do Straży Pożarnej o 3:50. Na miejsce udały się wozy gaśnicze. Akcja zakończyła się o 5 rano. Po 6 film zniknął z sieci.

~ Radio Wrocław (link do artykułu)

Kolejne niepokojące informacje napływają z podwrocławskich Siechnic. Dziś nad ranem na parkingu w pobliżu hotelu pracowniczego przy ulicy Opolskiej doszło do pożaru czterech pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna.

Straż pożarna zgłoszenie o pożarze otrzymała około godziny 3.50. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Cztery pojazdy osobowe uległy całkowitemu zniszczeniu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okoliczności, w jakich doszło zdarzenia, wyjaśni policja.

~ 24wrocław.pl (link do artykułu)

Niedługo po bójce, w Siechnicach wybuchł pożar czterech samochodów. Śledztwo w tej sprawie trwa, a policja apeluje do świadków o zgłaszanie się, aby pomóc w wyjaśnieniu pełnych okoliczności tych wydarzeń.

~ WeWro.pl (link do artykułu)

Źródło zdjęć tytułowych: Facebook/Forum Siechnice, Wykop/Apode

  • Więcej
  • w kategorii inne