Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.04.2024

Linia specjalna - bezpłatny kontakt z psychologiem dla dzieci i młodziezy

W obliczu rosnących wyzwań emocjonalnych i psychologicznych, które dotykają dzieci i młodzież, powiat wrocławski ponownie uruchamia program wsparcia psychologicznego - "Linia specjalna". Jest to inicjatywa skierowana do najmłodszych mieszkańców regionu, oferująca dostęp do profesjonalnej pomocy psychologicznej bez konieczności opuszczania domu.

Siechnice: Linia specjalna - bezpłatny kontakt z psychologiem dla dzieci i młodziezy

Dla kogo jest program?

Program "Linia specjalna" dedykowany jest dzieciom i młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, którzy znajdują się w trudnej sytuacji psychicznej - do osób borykających się z uczuciem alienacji, problemami z samooceną, długotrwałymi spadkami nastroju, z myślami samobójczymi, stanami depresyjnymi.

Jak skorzystać z pomocy?

Dostęp do wsparcia jest możliwy poprzez kilka kanałów komunikacji. Młodzież potrzebująca wsparcia może skontaktować się ze specjalistami poprzez e-mail, telefonicznie lub za pośrednictwem komunikatorów tekstowych i wideo. Pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony internetowej www.liniaspecjalna.pl i skorzystanie z formularza, aby opisać swoją sytuację i potrzeby.

Kontynuacja wsparcia

"Linia specjalna" to kontynuacja wcześniejszych projektów zdalnego wsparcia psychologicznego, które udowodniły swoją skuteczność i potrzebę wśród młodych osób. Odpowiadając na rosnące potrzeby, powiat wrocławski ponownie oferuje pomoc, podkreślając ważność troski o zdrowie psychiczne młodego pokolenia.

Specjaliści gotowi pomóc

W ramach programu pomocy udzielają wykwalifikowani specjaliści, którzy odpowiedzą na zgłoszenie w ciągu 48 godzin. Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Celem projektu jest przede wszystkim dbałość o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Dostępność do pomocy bez konieczności wychodzenia z domu może pomóc wykonać pierwszy krok do skorzystania z porady specjalisty. 

Projekt finansowany jest z budżetu powiatu wrocławskiego i będzie trwał od 25 kwietnia do 15 grudnia 2024 roku. Nie jesteś sam - skorzystaj z pomocy!