Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.06.2024

Policyjny pościg w Siechnicach. Zatrzymanie podejrzanego o kradzieże aut

Jak informuje Policja, na terenie Siechnic doszło do pościgu zakończonego zatrzymaniem 26-letniego mężczyzny, podejrzewanego o kradzieże samochodów.

Siechnice: Policyjny pościg w Siechnicach. Zatrzymanie podejrzanego o kradzieże aut
fot. fot. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zauważyli pojazd bez tablic rejestracyjnych i przedniego zderzaka. Kierowca zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Pomimo włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy, co zapoczątkowało pościg. Ignorując sygnały do zatrzymania, kierowca uciekał, zmieniając pasy ruchu w miejscach niedozwolonych i stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Jak czytamy w komunikacie nagle spod maski pojazdu, którym uciekał mężczyzna, zaczął wydobywać się dym. Kierujący widząc nieustępliwych policjantów, wjechał na pole, by tam porzucić auto i dalej uciec pieszo. Policjanci natychmiast zareagowali, wybiegli z radiowozu i zatrzymali mężczyznę.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był poszukiwany w związku z kradzieżami aut. Dodatkowo prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień, badań technicznych oraz ubezpieczenia. Według policji, podczas zdarzenia zachowywał się irracjonalnie, rozmawiając z osobami, których nie było na miejscu.

Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli woreczek strunowy z proszkiem, który po przeprowadzeniu testów okazał się amfetaminą. W samochodzie znajdował się również rower, pęk 15 kluczy samochodowych, pilot do bramy oraz paszport wystawiony na inną osobę.

Mężczyzna został zatrzymany, a od niego pobrano krew w celu sprawdzenia obecności narkotyków lub alkoholu w organizmie. Następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie oczekiwał na dalsze procedury.

Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanym działaniom, policjanci zatrzymali przestępcę, który stanowił zagrożenie dla mieszkańców. Sprawa jest nadal w toku, a mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie mat. pras.
st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Więcej
  • w kategorii inne