Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 31-03-2020
Termy Jakuba w Oławie
18.02.2019

Akademia Młodego Ekonomisty - zapisy

Trwają zapisy siódmoklasistów, ósmoklasistów i gimnazjalistów do VII edycji Akademii Młodego Ekonomisty. Bezpłatne zajęcia dla młodzieży oraz rodziców odbywać się będą na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Rekrutacja potrwa do 26 lutego.

Siechnice: Akademia Młodego Ekonomisty - zapisy

Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie Akademii Młodego Ekonomisty.

"Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie zwiększa się, dlatego konieczna jest edukacja ekonomiczna od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, a także umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to kompetencje, które powinniśmy rozwijać u gimnazjalistów" – mówi dr Iwona Czerska, Opiekun AME we Wrocławiu.

Tematyka zajęć dla młodzieży będzie koncentrowała się na następujących zagadnieniach: finansach przedsiębiorcy, ekspansji firm na rynki zagraniczne, zarządzaniu marką, społecznej odpowiedzialności biznesu, autoprezentacji - sztuce dobrych wystąpień, praktyce biznesu.

Wykłady dla rodziców będą traktowały o: narzędziach coachingowych w edukacji dzieci, rozmowach z dziećmi o pieniądzach, aktywności młodych w sieci, sztuce rozmowy, rozwijaniu umiejętności poznawczych dziecka, psychologii konsumenta.

Terminy zajęć w semestrze letnim: 18 marca, 1 kwietnia, 15 kwietnia, 13 maja, 27 maja, 10 czerwca. Zajęcia odbywają się wyłącznie w poniedziałki w godzinach 18.00 - 19.30 w salach P2 (młodzież) i P3 (rodzice) na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zajęcia dla młodzieży i rodziców są bezpłatne!

Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej gimnazjalistów, prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytetami Ekonomicznymi w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu oraz Uniwersytetami w Białymstoku, Szczecinie i Łodzi.

Więcej szczegółów o projekcie AME: http://www.gimversity.pl/strona/3/p/O_projekcie. Więcej informacji o projekcie u Koordynatora Akademii Młodego Ekonomisty we Wrocławiu Dr Iwony Czerskiej pod adresem mailowym [email protected]

Wczytuję komentarze...