Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 31-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
18.02.2019

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - zapisy

Przed nami XII edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego we Wrocławiu. Trwają zapisy uczniów klas piątych i szóstych do projektu. Rekrutacja potrwa do 26 lutego.

Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

"Znaczenie wiedzy finansowej we współczesnym świecie wzrasta, a umiejętność praktycznego jej wykorzystania staje się jedną z podstawowych kompetencji każdego człowieka. Dlatego konieczne jest prowadzenie edukacji ekonomicznej już od najmłodszych lat. Równie ważne jest kształtowanie przedsiębiorczych postaw, nabycie umiejętności pracy w grupie i rozwiązywania sytuacji problemowych. Są to zadania edukacyjne, których realizację powinniśmy rozpoczynać już wśród uczniów szkół podstawowych i kontynuować z gimnazjalistami. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy daje nam taką możliwość" – wyjaśnia dr Iwona Czerska, Opiekun EUD we Wrocławiu.

Tematyka zajęć dla dzieci będzie koncentrowała się na następujących zagadnieniach: finansach – inteligencji finansowej, podatkach dla domu i firmy, istocie marketingu i relacji z klientami, tworzeniu produktu turystycznego, efektywnej komunikacji, sztuce podejmowania decyzji.

Wykłady dla rodziców będą traktowały o: narzędziach coachingowych w edukacji dzieci, rozmowach z dziećmi o pieniądzach, aktywności młodych w sieci, sztuce rozmowy, rozwijaniu umiejętności poznawczych dziecka, psychologii konsumenta.

Terminy zajęć w semestrze letnim: 18 marca, 1 kwietnia, 15 kwietnia, 13 maja, 27 maja, 10 czerwca. Zajęcia odbywają się wyłącznie w poniedziałki w godzinach 18.00 - 19.30 w salach P1 (dzieci) i P3 (rodzice) na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Zajęcia dla dzieci i rodziców są bezpłatne!

Więcej szczegółów o projekcie EUD: http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/strona/3/p/O_projekcie

Więcej informacji o projekcie u Koordynatora Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego we Wrocławiu Dr Iwony Czerskiej pod adresem mailowym [email protected]

Dla starszych uczniów - siódmoklasistów, ósmoklasistów i gimnazjalistów przygotowane zostały zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty.

Wczytuję komentarze...