Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
5.04.2018

Spotkanie kwalifikujące do programu Bardzo Młoda Kultura

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – operator programu Narodowego Centrum Kultury w Warszawie pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku” zaprasza edukatorów  i animatorów kultury, chcących realizować inicjatywy z zakresu edukacji kulturowej na spotkanie kwalifikujące. Wymagana jest obecność co najmniej jednego członka zespołu planującego realizację projektu. W trakcie spotkania szczegółowo zostanie omówiony regulamin i formularz zgłoszeniowy. 


 
 

Siechnice: Spotkanie kwalifikujące do programu Bardzo Młoda Kultura
fot. materiały prasowe

Strategicznym celem programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku” jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury w regionie. Program obejmuje diagnozę bieżących potrzeb edukacji kulturowej na Dolnym Śląsku oraz cykl szkoleń i warsztatów dla osób związanych ze sferą kultury i edukacji. W ramach programu ogłoszony zostanie konkurs grantowy, w którym najciekawsze inicjatywy z zakresu edukacji kulturowej mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 10 tys. zł.

Bieżąca edycja jest trzecią w trzyletnim programie Narodowego Centrum Kultury pn. „Bardzo Młoda Kultura”. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Województwo Dolnośląskie. 

Spotkanie kwalifikujące odbędzie się 11 kwietnia (w środę), w godz. 11:00 – 14:00 w Zamku Piastowskim w Legnicy, Plac Zamkowy 1. 
 
Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie www.bardzomlodakultura.pl oraz pod nr tel. (71) 370 02 24, e-mail: [email protected]. Zachęcamy także do odwiedzenia projektu na Facebooku - Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. 

Poniżej video z realizacji jednego z projektów w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku":

Wczytuję komentarze...