Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
18.02.2019

Szczoteczka soniczna a samodzielność twojego dziecka

Nie od dziś wiadomo, że maluchy mają problemy z dokładnym oczyszczaniem swoich ząbków. Trudno im wykonywać odpowiednio szybkie i precyzyjne ruchy szczoteczką manualną, przez co są skazane na pomoc rodziców przez wiele lat. Niestety, często skutkuje to zniechęceniem do codziennego szczotkowania. Czy szczoteczka soniczna pomoże dziecku w samodzielnym oczyszczaniu ząbków? Zapraszamy na krótki przegląd produktów dla najmłodszych.

Siechnice: Szczoteczka soniczna a samodzielność twojego dziecka

Dlaczego oczyszczanie zębów dziecka jest ważne? Wprowadzenie odpowiedniej higieny jamy ustnej do dziecięcej rutyny ma kluczowe znaczenie z dwóch powodów:

 • kształtuje poprawne nawyki na przyszłość,
 • pozwala uchronić mleczne zęby (które bardzo szybko się psują!) przed próchnicą.

Dzieci nie lubią dentystów - dlatego ważne jest, by pierwsze wizyty u stomatologa nie wiązały się z bolesnym borowaniem.
 

Philips Sonicare For Kids

To idealny wybór dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia i chcą same oczyszczać swoje zęby oraz dla rodziców - którzy stale monitorują, jak dokładnie maluch szczotkuje uzębienie. Szczoteczkę kupimy np. w sklepie internetowym denthelp.pl Przewaga tego urządzenia nad szczoteczką manualną polega na tym, że:

 • umożliwia dziecku oczyszczanie zębów bez ingerencji osób dorosłych, ponieważ większość pracy wykonuje za nie,
 • szczoteczka porusza się z prędkością 500 ruchów na minutę, dzięki czemu jest w stanie oczyścić ząbki o ok. 75% lepiej od szczoteczki manualnej, zachęca do szczotkowania przez pełne dwie minuty przez wbudowany KidTimer, sygnalizujący upływ czasu,
 • podpowiada dziecku kiedy ma zmienić szczotkowaną część ząbków dzięki wbudowanemu KidPacerowi,
 • wygrywa przyjemne dla ucha melodyjki,
 • oferuje dwa programy pracy: jeden przeznaczony dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, a drugi dla tych, które mają już siedem lat. Dzięki temu, urządzenie może być używane latami,
 • w zestawie ze szczoteczką Philips Sonicare For Kids znajdują się naklejki, przeznaczone do umieszczenia na przednim panelu szczoteczki. Dzięki nim, oczyszczanie ząbków staje się zabawą, a maluch - może bawić się w designera.
   

Innowacyjna interaktywna aplikacja

Szczoteczka Philips Sonicare For Kids posiada wbudowany Bluetooth, dzięki któremu możesz połączyć się z aplikacją na smartfona. Jest ona bezpłatna, a głównym bohaterem, który czeka w niej na dzieci jest Sparkly - postać, która razem z Twoim maluchem szczotkuje ząbki. Zachęca je do regularnej higieny jamy ustnej dzięki dawaniu nagród - akcesoriów dla podopiecznego dziecka. Ponadto, Sparkly edukuje - że po zjedzeniu słodyczy trzeba myć zęby, ile powinno trwać szczotkowanie oraz jak ważna jest regularna higiena jamy ustnej. Aplikacja pozwala rodzicom śledzić, jak dokładnie ich dzieci oczyszczają zęby. Poza tym, przesyła powiadomienia, przypominające o szczotkowaniu!
 

Seysso Baby

Ma ona niewielką głowicę, zakończoną miękkim włosiem i małą, antypoślizgową rączkę. Mogą jej używać nie tylko dzieci posiadające już pierwsze mleczaki ale także te, u których ząbki dopiero się wyżynają - rozchodzące się drgania soniczne przyniosą ulgę w ząbkowaniu.

Przyrząd został wykonany w neutralnych, przyjaznych dziecku kolorach - jest biało-fioletowy. W zestawie znajdują się dwie końcówki i bateria.
 

Zestaw produktów marki RCOS

RCOS to marka, która produkuje środki do higieny jamy ustnej dziecka. Są to bezpieczne, przystosowane do ząbków i możliwości malucha produkty, które idealnie sprawdzą się u dzieci do trzeciego roku życia. W ofercie znajdziesz:

 • szczoteczki do zębów miękkim włosiem i wygodną rączką,
 • szczoteczki do zębów w formie gryzaka,
 • pasty do zębów z naturalnymi wyciągami z lipy i rumianku.

Wybierając dowolne produkty tej marki, możesz skomponować idealny zestaw w ładnych kolorach.
 

Seysso gryzaki i korale na ząbkowanie

Idealnym prezentem dla ząbkującego malucha będą gryzaki i korale na ząbkowanie marki Seysso, wykonane z medycznego silikonu, dostępne w wielu kształtach i kolorach do wyboru! Nie zawierają w sobie BPA, PCV ani ftalanów, dzięki czemu są stuprocentowo bezpieczne dla maluszka. W ofercie znajdziesz je m.in. w kształcie kwadratów, kółek czy serduszek. Korzystanie z nich na pewno będzie stanowić ulgę dla niejednego ząbkującego dziecka.
 

Pomoc w zaburzeniach SI

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na zaburzenia SI - szczoteczka Philips Sonicare For Kids to dla niego idealny wybór. Stomatolodzy są zgodni co do tego, że technologia soniczna pomaga odwrażliwić buzię. Samo urządzenie jest ciche - korzystanie z niego nie będzie powodowało dodatkowego dyskomfortu.


Wczytuję komentarze...