Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 08-12-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.08.2019

Zawody o Puchar Burmistrza w Tenisie Plażowym na Błękitnej Lagunie

W ostatnią sobotę wakacji na Błękitnej Lagunie odbędą się Zawody o Puchar Burmistrza Siechnic w Tenisie Plażowym. Zobacz program imprezy i poznaj zasady gry w plażową odmianę tenisa.

Zawody w tenisa plażowego odbędą się w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku na boisku przy kąpielisku Błękitna Laguna w Siechnicach o godz. 11:00. Zapisy odbędą się w godz. 10:30 – 10:45 na boisku w dniu imprezy.

Rozgrywki przeznaczone są dla drużyn „debel open” tzn. debli żeńskich, męskich i mixtów. Na zwycięzców (ekip z trzech pierwszych miejsc) czekać będą puchary i drobne upominki. Udział w turnieju jest bezpłatny, a jego Organizator - Gmina Siechnice zapewnia rakietki i piłeczki.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu zawodów, zostaną one przełożone na niedzielę, 1 września. Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Kierownik zawodów Wiesław Wiatrowski pod nr tel. 603 881 249 lub mailowo [email protected].
 

Tenis plażowy - zasady

Tenis plażowy stał się oficjalną dyscypliną sportową w 2007 roku - od tego czasu jest wspierany przez Międzynarodową Federację Tenisa. Choć w Polsce jest on mało znany, nie przeszkadza to naszym sportowcom w odnoszeniu sukcesów - w 2018 roku na mistrzostwach świata w Barcelonie Polacy zdobyli aż 8 medali.

W tenisa plażowego gramy na boisku rozmiarowo podobnym do tego w siatkówce plażowej - 16 metrów długości oraz 8 metrów szerokości. Siatka rozdzielająca pole gry umieszczona jest na wysokości 170 cm. Rakiety i piłki również różnią się od tych spotykanych w tradycyjnym tenisie.

Zasady punktacji zgodne są z regułami w tenisie ziemnym - z różnicą, że przy stanie 40:40 nie ma gry na przewagi. Nie stosuje się również powtórzeń przy serwisach. Podczas wymiany piłka nie może spaść na ziemię. Dozwolone są serwisy z góry i z dołu.

Poniżej plakat promujący zawody w Siechnicach:

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...