Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.06.2020

Zakaz kąpieli na Błękitnej Lagunie z powodu złej jakości wody [aktualizacja, nowe wyniki]

Badanie jakości wody przeprowadzone 10 czerwca na Błękitnej Lagunie w Siechnicach stwierdziło przekroczenie norm stężenia bakterii Escherichia Coli. Obecnie zarządca oczekuje na wyniki kolejnych testów. W związku z tym pomimo pełnego przygotowania do sezonu na obiekcie nadal obowiązuje zakaz kąpieli.

Siechnice: Zakaz kąpieli na Błękitnej Lagunie z powodu złej jakości wody [aktualizacja, nowe wyniki]

Aktualizacja (17.06.2020 r.):

Zarządca obiektu poinformował, że otwarcie kąpieliska nastąpi w najbliższy weekend. Teren wokół zbiornika jest otwarty.


Aktualizacja (17.06.2020 r.):

Wyniki ponownego badania, z dn. 15.06 opublikowane 17.06 wykazały, że woda nadaje się do kąpieli. Czekamy na oficjalne potwierdzenie otwarcia kąpieliska.

---

Woda w Błękitnej Lagunie jest niezdatna do kąpieli ze względu na parametry mikrobiologiczne - to wynik badania jakości wody z dnia 10 czerwca. Test wykazał ponad dwukrotne przekroczenie normy stężenia bakterii Escherichia Coli - 2400 jtk/100 ml, przy normie wynoszącej 1000 jtk/100 ml (źródło: https://sk.gis.gov.pl).

Badania jakości wody na terenie kąpielisk realizowane są zgodnie z harmonogramem - sprawdzana jest jakość wody przed otwarciem sezonu oraz przynajmniej trzy razy w sezonie, jednak nie rzadziej niż raz w miesiącu. Monitoruje się m. in. występowanie zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki), obecności zakwitu sinic lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, inne odpady.

Powtórne badanie zaplanowane zostało na dzień 15.06 - od jego wyniku zależy decyzja o ewentualnym otwarciu kąpieliska.Powtórne badanie wykazało, że woda nadaje się do kąpieli. Czekamy na oficjalne potwierdzenie otwarcia kąpieliska (aktualizacja 17.06)

Sam teren wokół zbiornika jest otwarty. W długi czerwcowy weekend nie brakowało plażowiczów odpoczywających nad Błękitną Laguną. Przy kąpielisku funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Zobacz też:

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...