Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.06.2020

Termy Jakuba w Oławie ponownie otwarte

Wraz ze znoszeniem kolejnych ograniczeń możemy powoli wracać do względnej normalności. Działalność mogą prowadzić już baseny - to kolejna możliwość do spędzania aktywnie czasu wolnego. Od 6 czerwca swoją działalność wznowiły Termy Jakuba w Oławie.

Siechnice: Termy Jakuba w Oławie ponownie otwarte
fot. Termy Jakuba w Oławie

Po prawie 3 miesiącach przerwy związanej z epidemią koronawirusa Termy Jakuba w Oławie są ponownie otwarte dla wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Poniżej publikujemy list Prezesa Term Jakuba w Oławie:

Drodzy Przyjaciele Term Jakuba,

Wracamy.

Po 86 dniach przymusowego zamknięcia „Termy Jakuba” wznawiają swoją działalność 6 czerwca o godz. 08.00.

W czasie lockdownu naszym priorytetem było utrzymanie sprawności technologicznej obu basenów krytego i letniego. Celem było również zachowanie zespołu, który budowaliśmy latami, a którego wiedza i kompetencje są bezcenne w utrzymaniu zwiększonego rygoru higienicznego. Mierzyliśmy się z wyzwaniem, które nie było dotąd opisane w żadnych instrukcjach i podręcznikach. Przeprowadziliśmy w trudnych warunkach przerwę technologiczną, wykonując szereg remontów i napraw, na które pozwalał nasz budżet.

Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy kontakt z osobami z zewnątrz.

Pełni pokory, świadomi wyzwań, z którymi mierzy się świat, wraz z grupą zarządców basenów i pływalni afiliowanych przy Gdańskiej Fundacji Wody walczyliśmy o dialog, skorzystanie z naszej wiedzy, doświadczeń i większą świadomość decydentów dotyczącą działalności basenów. Pisaliśmy do ministerstw: rozwoju, sportu, zdrowia, byliśmy w kontakcie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Państwowym Zakładem Higieny, angażowaliśmy media ogólnopolskie, przesyłaliśmy wypracowane wspólnie rozwiązanie, które umożliwiłyby racjonalne otwarcie pływalni. Obecne wymogi higieniczne nie są dla nas wyzwaniem. Wyzwaniem pozostaje przekonanie nie przekonanych, do stosowanie się do ich reguł. Główny Inspektor Sanitarny już w 2014 wyraźnie stwierdził, że czystość i higiena użytkowników jest niezbędnym warunkiem zachowania wymaganych parametrów sanitarnych. Baseny są tak czyste, jak czyści jesteśmy my.

W „Termach Jakuba” od blisko 8 lat promujemy zasady higieniczne i wiem, że wspólnie wykonaliśmy wielką pracę. Jestem przekonany, że dziś zrozumienie dla wymogów mycia całego ciała pod prysznicem, używanie dedykowanego stroju i obuwia na basen jest o wiele większe niż w dniu otwarcia Oławskiego Parku Wodnego. Musimy wspólnie dostosować się do nowych zasad, które jesteśmy zobligowani wprowadzić. Każdy z nas ma prawo do indywidualnej opinii na temat pandemii. Nie zwalnia to nas jednak z podporządkowania się regułom sanitarnym, szczególnie w obiektach użyteczności publicznej. „Termy Jakuba” jako jedne z pierwszych zastosowały się do apelu premiera i ministra zdrowia, zawieszając działalność 12 marca. W sobotę, jako jedni z pierwszych wznawiamy działalność. Wierzę, że wiedza z tegorocznej lekcji higieny pozostanie z nami już na zawsze. Empatia, życzliwość i wyrozumiałość pomoże nam wspólnie okiełznać tę nową rzeczywistość, w której żyjemy. Mam nadzieję, że otwarcie „Term Jakuba” sprawi Wam radość i przywróci nadzieję na powrót do normalności.

Dbajcie o siebie, zadbajmy o nasze Termy Jakuba!

Zbigniew Szwarc
Prezes Zarządu
Baseny Miejskie „Termy Jakuba” sp. z o.o.

Zasady bezpieczeństwa na basenie

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy wirusy, w tym grypa i koronawirus nie mogą być przenoszone przez wodę basenową. Najważniejszymi środkami indywidualnego zapobiegania zakażeniom wirusowym są zasady zachowania podczas kaszlu i kichania oraz dokładna higiena rąk.

Aktywność fizyczna jest ważna nie tylko dla naszej kondycji i samopoczucia, ale także odporności. A w czasie niebezpieczeństwa związanego z pandemią koronawirusa to szczególnie istotna kwestia. Zwłaszcza że okres kwarantanny nie sprzyjał utrzymywaniu ciała w odpowiedniej formie.

Zasady dotyczące korzystania z obiektu oraz zalecenia dotyczące higieny znajdują się na poniższych infografikach:

Zobacz też:


Artykuł partnera w ramach akcji "Dobre bo lokalne! Wybieraj produkty i usługi lokalnych firm", mat. Termy Jakuba w Oławie, mat. własne.

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...