Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 18-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.12.2022

Wschodnia Obwodnica Wrocławia: Odcinek w kierunku Bielan Wrocławskich otwarty

Wschodnia obwodnica Wrocławia na odcinku od ronda w Żernikach Wrocławskich do ulicy Grota Roweckiego została otwarta. Choć trudno liczyć na to, że ten krótki odcinek rozwiąże problemy z korkami, jest to krok do przodu w kierunku realizacji całości przedsięwzięcia WOW.

Siechnice: Wschodnia Obwodnica Wrocławia: Odcinek w kierunku Bielan Wrocławskich otwarty

Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja realizowana na wschodniej obwodnicy Wrocławia. Chodzi o odcinek, który powstał w kierunku Bielan Wrocławskich. To nowa droga, która była budowana od podstaw. Dzięki niemu mieszkańcy oraz przejezdni mogą dostać się od ronda w Żernikach Wrocławskich do ulicy Grota Roweckiego. Uroczyste otwarcie odbyło się 5 grudnia o godzinie 11.00.

Nowo wybudowany fragment drogi ma długość 2,5 kilometra. To droga dwupasmowa. Ma status drogi wojewódzkiej. W ramach zadania zostały wykonane przepusty, most oraz wiadukty. Ponadto powstał na tym odcinku ciąg pieszo-rowerowy, a także zostały wykonane drogi dojazdowe oraz techniczne. Pojawiły się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja inwestycji kosztowała 30 milionów złotych. Była realizowana z udziałem środków wojewódzkich i wsparcia unijnego.

Dobra wiadomość dla kierowców na drugim końcu WOW

To nie jest jedyna dobra wiadomość dla kierowców. Już niebawem uda się (według założeń ma to nastąpić 20 grudnia) domknąć kolejny etap inwestycji, czyli obwodnicę wschodnią od strony północy. Chodzi o finalizację odcinka Łany - Długołęka, który połączy rondo przy ulicy Strachocińskiej z drogą nr 372. Za sprawą tego odcinka kierowcy szybciej dostaną się na autostradową obwodnicę Wrocławia oraz do drogi S8 Wrocław - Łódź - Warszawa. Zostanie także umożliwiony bardziej płynny przejazd do drogi S5 na odcinku Wrocław - Poznań.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum Kobylarnia. Z kolei prace nadzorowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Jest to bardzo potrzebna inwestycja, na którą czekali nie tylko mieszkańcy, ale także kierowcy. Dzięki niej będzie usprawniony przejazd przez Wrocław dla samochodów osobowych oraz ciężarowych.

Brakujący odcinek do Bielan Wrocławskich

Jednak, aby inwestycja w pełni została zrealizowana brakuje odcinka jeszcze odcinka do węzła bielańskiego. W chwili obecnej są doprecyzowywane formalności – gromadzone są dokumenty przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei oraz inwestor czeka na Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na realizację prac. Formalności powinny zostać dopięte w przyszłym roku.