Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.06.2021

Uwaga na burze z gradem, silny wiatr i ulewny deszcz [radar burz]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwymi burzami z gradem w nocy z wtorku na środę i w środę rano. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty SMS. Śledź bieżącą sytuację pogodową na radarze burz na żywo.

Siechnice: Uwaga na burze z gradem, silny wiatr i ulewny deszcz [radar burz]
fot. Elektrociepłownia podczas majowej burzy, fot. zski

Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem dla powiatu wrocławskiego obowiązywać będzie od nocy z wtorku na środę (29.06, godz. 22:30), do środy rano (30.06, godz. 7:00).

Prognozuje się burze z ulewnymi opadami deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie 40 mm. Wystąpić mogą również porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami może spaść grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 75%.

Ostrzeżenie ma stopień drugi w trzystopniowej skali. Oznacza to, że przewiduje się występowanie niebezpiecznych zjawisk mogących nieść duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Warunki pogodowe silnie utrudnić mogą prowadzenie działalności. Zaleca się dużą ostrożność oraz śledzenie komunikatów. Należy również dostosować plany do warunków pogodowych, stosować się do porad udzielonych przez władze.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało komunikaty SMS dotyczące sytuacji pogodowej:

Radar burz na żywo

Śledząc wyładowania możemy określić kierunek przesuwania się burz. Białe kropki na poniższej mapie to wyładowania w ostatnich 20 minutach. Ciemnoczerwone - to te dostrzeżone w ciągu ostatnich 2 godzin. Aby zaktualizować należy odświeżyć stronę, (źródło: pl.blitzortung.org)

Zobacz też: Radar burz na żywo. Sprawdź gdzie jest burza

Komunikat za: Meteoalarm, IMGW-PIB
Mapa wyładowań: pl.blitzortung.org