Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.07.2021

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny alarmowe

Jutro kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe by uczcić pamięć i bohaterstwo Powstańców. W naszej gminie również rozlegnie się taki alarm.

Siechnice: W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny alarmowe
fot. Syrena OSP w Siechnicach zawyje 1 sierpnia

Użycie syren alarmowych nastąpi w niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17:00 na terenie naszej Gminy. Alarm będzie ogłoszony w formie akustycznego, modulowanego dźwięku syreny trwającego przez 3 minuty.

Formalnie użycie syren alarmowych odbywa się w ramach testu systemu wczesnego ostrzegania. Decyzję o takim treningu wydał Szef Obrony Cywilnej Gminy Siechnice z Biura Obronności i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach.