Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.06.2021

Ostrzeżenie: Uwaga na burze z gradem, silny wiatr i ulewny deszcz [aktualizacja]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwymi burzami z gradem, silnym wiatrem i opadami deszczu w nocy ze środy na czwartek i z czwartku na piątek.  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty SMS.

Siechnice: Ostrzeżenie: Uwaga na burze z gradem, silny wiatr i ulewny deszcz [aktualizacja]
fot. Elektrociepłownia podczas majowej burzy, fot. zski

Aktualizacja (24.06): Wydany został kolejny komunikat ważny od czwartku, godz 19:00 do nocy z czwartku na piątek, godz. 4:00. Prognozowane są burze i ulewne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Stopień ostrzeżenia - pierwszy. Prawdopodobieństwo 80%.

Uwaga! Dzis i w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Mozliwe podtopienia. Zabezpiecz rowniez rzeczy, ktore moze porwac wiatr. - Alert SMS RCB z dn. 24.06

---

Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem dla powiatu wrocławskiego obowiązywać będzie od nocy ze środy na czwartek (godz. 2:00), do czwartku rano (godz. 9:00).

Prognozuje się burze z ulewnymi opadami deszczu od 30 do 40mm. Wystąpić mogą również porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami może spaść grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 90%.

Ostrzeżenie ma stopień drugi w trzystopniowej skali. Oznacza to, że przewiduje się występowanie niebezpiecznych zjawisk mogących nieść duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Warunki pogodowe silnie utrudnić mogą prowadzenie działalności. Zaleca się dużą ostrożność oraz śledzenie komunikatów. Należy również dostosować plany do warunków pogodowych, stosować się do porad udzielonych przez władze.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało komunikaty SMS dotyczące sytuacji pogodowej ze środy na czwartek:

Uwaga! W nocy i rano (23/24.06) gwaltowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Mozliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie pradu.

Radar burz na żywo

Śledząc wyładowania możemy określić kierunek przesuwania się burz. Białe kropki na poniższej mapie to wyładowania w ostatnich 20 minutach. Ciemnoczerwone - to te dostrzeżone w ciągu ostatnich 2 godzin. Aby zaktualizować należy odświeżyć stronę, (źródło: pl.blitzortung.org)

Komunikat za: Meteoalarm, IMGW-PIB
Mapa wyładowań: pl.blitzortung.org