Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.06.2021

Uwaga na burze z gradem i ulewnym deszczem. Radar burz, video

Kończy się fala upałów. W najbliższych dniach należy spodziewać się zmiany pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwymi burzami z gradem i ulewnym deszczem w poniedziałek, 21 czerwca. Warto śledzić bieżącą sytuację pogodową - zobacz radar burz na żywo.

Siechnice: Uwaga na burze z gradem i ulewnym deszczem. Radar burz, video

Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem dla powiatu wrocławskiego obowiązywać będzie od poniedziałku, 21 czerwca od godziny 15:00 do nocy z poniedziałku na wtorek, do godziny 2:00.

Prognozuje się burze z ulewnymi opadami deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie 40 mm. Wystąpić mogą również porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad.

Ostrzeżenie ma stopień pierwszy w trzystopniowej skali, jednak jak zastrzega IMGW może on zostać podniesiony ze względu na wysokość opadów. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 90%.

Burza w Siechnicach

Zobacz jak szybko może zmienić się pogoda. Na nagraniu z Siechnickiego rynku z oberwania chmury w 2018 r. możemy zobaczyć jak w kilka minut ulica zmienia się w potok. Podczas nawałnicy z gradem ucierpiało wiele zabudowań.

Radar burz na żywo

Zobacz na żywo sytuację pogodową na radarze burz oraz zapoznaj się z podstawowymi zasadami zachowania w czasie zagrożenia. Zapraszamy do działu Pogoda - Radar Burz na żywo (kliknij aby przejść do strony).

Komunikat za: Meteoalarm, IMGW-PIB
Grafika: RCB