Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.02.2020

Trasa kolejowa do Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Siechnice? Konsultacje społeczne

Planowany Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko port lotniczy, ale również inwestycje w infrastrukturę - m.in. rozbudowa sieci kolejowej na terenie całego kraju. Jeden z ciągów komunikacyjnych ma przebiegać przez teren gminy Siechnice. Do 10 marca trwają konsultacje dotyczące Studium Lokalizacyjnego. Zobacz warianty tras kolejowych.

Siechnice: Trasa kolejowa do Centralnego Portu Komunikacyjnego przez Siechnice? Konsultacje społeczne
fot. Materiały prasowe CPK

Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL) to wynik pierwszego etapu prac planistycznych nad projektem. Wyznacza ono m.in. korytarze, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Do 10 marca 2020 roku trwają konsultacje społeczne dotyczące planów linii kolejowych i tras drogowych. W dokumencie znajdują się korytarze kolejowe, które będą podstawą dalszych prac studialno-projektowych prowadzonych przez CPK. Wewnątrz korytarzy znajdują się warianty przebiegów każdej z nowych. Na temat SSL możemy wypowiedzieć się online lub w formie tradycyjnej - szczegóły konsultacji dostępne są w serwisie projektu.

Korytarz kolejowy nr 9, który ma objąć zachodnią Polskę skomunikuje z CPK m.in. Wrocław. Planowane trasy w tym rejonie przebiegać mają przez Siechnice. Poniżej zamieszczamy wybrane fragmenty Strategii i materiały informacyjne:

Projekt zakłada, że pasażerowie z największych Polskich miast do Warszawy dojadą w czasie krótszym niż 2,5 godziny.

Chcemy, żeby mieszkańcy mieli bezpośredni wpływ na nasze inwestycje, np. na to, w jaki sposób zaprojektujemy przyszłe linie kolejowe CPK. Dlatego każda ze zgłoszonych uwag zostanie sprawdzona przez specjalistów w sposób drobiazgowy. W ten sposób dowiemy się, które z zaproponowanych zmian są merytorycznie uzasadnione i zostaną wprowadzone w życie - mówi Marcin Horała, Pełnomocnik Rządu ds. CPK.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w ramach pierwszego etapu będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie.


Na podstawie: Mat. prasowe CPK,
Grafiki: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

Wczytuję komentarze...