Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.02.2020

Rozpoczęto prace przy budowie węzła przesiadkowego w Siechnicach [aktualizacja]

Rozpoczęły się prace związane z budową multimodalnych węzłów przesiadkowych w gminie Siechnice. Przy ul. Kolejowej w Siechnicach trwa porządkowanie terenu. Zobacz jak zmienia się otoczenie dworca w Siechnicach.

Siechnice: Rozpoczęto prace przy budowie węzła przesiadkowego w Siechnicach [aktualizacja]

Aktualizacja (1.03.2020): Dodane zostało zdjęcie projektu nasadzeń oraz link do pliku "Projekt zagospodarowania terenu - Zieleń" (źródło: przetarg, Biuletyn Informacji Publicznej).

---

Przetarg na budowę multimodalnych węzłów przesiadkowych w Siechnicach i Świętej Katarzynie rozstrzygnięty został 7 lutego 2020 roku. W ramach inwestycji powstaną miejsca parkingowe dla samochodów, wiaty dla rowerów, zatoczki autobusowe. W miejscu skrzyżowania ulic Kolejowej, Szkolnej i Fabrycznej powstanie rondo.

Obecnie trwa porządkowanie terenu i przygotowanie do rozpoczęcia dalszych prac.

Łączny koszt realizacji inwestycji to ponad 12,5 mln zł - w Siechnicach budowa węzła przesiadkowego kosztować będzie ponad 7 mln zł, a w Świętej Katarzynie prawie 5,5 mln zł. Dotacja z funduszy europejskich w ramach programu "Promowanie strategii niskoemisyjnych na terenie gminy Siechnice - budowa multimodalnych centrów przesiadkowych" wynosi blisko 9,5 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2021 roku.

W trakcie prac należy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych. Planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Należy zwracać uwagę na oznakowanie drogowe informujące o zmianach w organizacji ruchu.

Więcej o inwestycji w artykule: Rozstrzygnięto przetarg na węzły przesiadkowe. Termin realizacji - III kwartał 2021 r.

Wczytuję komentarze...